Memoriál Vladimíra Vlacha

Sobota, 28.09.2019 Střelnice Placy, Jablonná - závod puška . Pořadatel: Placy

StřelniceStřelnice Placy
MístoJablonná
DatumSobota, 28.09.2019
Typ akcezávod puška
PořadatelPlacy

Memoriál Vladimíra Vlacha – závod samonabíjecích pušek

Zbraně

Samonabíjecí puška do ráže 8 mm s otevřenými miřidly, případně mechanickými mířidly montovanými standardně výrobcem. Zakázané jsou puškohledy, kolimátory, laserové zaměřovače apod. Za nedovolené úpravy se nepovažuje úprava pažby a dodatečná montáž úsťové brzdy, resp. Kompenzátoru. Povoleny jsou tedy zbraně typu Sa vz 5, Saiga, Gazela, Cz 585, AR-15 apod.

První část závodu – poloha vleže s oporou
Na terč č. 1 ve vzdálenosti 100 metrů bude v čase sedmi minut vystřeleno pět nástřelných ran. Ty budou následně kontrastně zalepeny. Dále v čase patnácti minut bude v libovolném pořadí vystřeleno po deseti ranách do každého ze tří terčů – terč č. 1 ve vzdálenosti 100 metrů, terč č. 2 ve vzdálenosti 150 metrů a terč č. 3 ve vzdálenosti 200 metrů.

Druhá část závodu – poloha vstoje bez opory
Ve druhé části závodníci během 30 sekund střílejí na terč č. 1 umístěný ve vzdálenosti 30 metrů, terč č. 2 umístěný ve vzdálenosti 60 metrů a terč č. 3 umístěný ve vzdálenosti 90 metrů vždy po třech ranách. Závodníci střílejí jeden po druhém s použitím „timeru“. Startují z polohy vstoje, zbraň položená na stolku, závěr v přední poloze, komora prázdná, zásobník ve zbrani.

Terče:
Před vyvěšením výsledků dostanou střelci své terče z první části závodu. Terče ve druhé části si střelci prohlédnou po skončení své rundy. Pak budou terče zalepeny a použity pro dalšího střelce.

Střelivo a vybavení:
Střelivo vlastní, nejméně 44 kusů, pouze schválené pro civilní použití. Doporučujeme vzít si deset nábojů jako rezervu. Upínací řemeny, rukavice nezpevňující zápěstí, pozorovací dalekohledy, podpěry zbraní vč. bipodů a vlastní podložky pro polohu vleže jsou povoleny. Nejsou povoleny střelecké kabáty pro sportovní střelbu. Ochrana sluchu a zraku je povinná.

Hodnocení:
Každá kategorie se hodnotí zvlášť. Body získané v první části závodu se sečtou s body získanými v druhé části vynásobenými třemi. V případě rovnosti bodů v celkovém hodnocení rozhoduje čas posledního výstřelu z druhé části naměřený „timerem“ – rychlejší vyhrává.

Protesty:
Případné protesty je možné spolu s vkladem 500,- Kč k rukám ředitele závodu podat kdykoliv, nejpozději však do deseti minut po vyhlášení výsledků. V případě neoprávněného protestu propadá vklad ve prospěch pořadatele, při oprávněném protestu bude vklad vrácen.

Organizace:
Prezentace závodníků se koná od 8.00 hodin, závod bude zahájený v 9. Pro účast v závodu potřebuje každý střelec platný zbrojní průkaz a technický průkaz zbraně. Startovné ve výši 300,- Kč za každou zbraň do závodu. Každý závodník startuje na vlastní nebezpečí. Přihlášky je třeba zaslat e-mailem na info@placy.cz, nebo prostřednictvím kontaktního formuláře na webu střelnice www.placy.cz, a to nejpozději dva dny před závodem. Organizátor závodu si vyhrazuje právo na změny.

Detaily akce

Kontakty na pořadatele

Martin Lukeš

Místo konání

Parametry akce

závod puška