VZA Bunkr

Střelnice se nachází ve veřejném zábavním areálu BUNKR v bývalém vojenském objektu raketové základny v obci Mokrá – Horákov nedaleko města Brna.

Online rezervace

Střelnice se nachází ve veřejném zábavním areálu BUNKR v bývalém vojenském objektu raketové základny v obci Mokrá – Horákov nedaleko města Brna.

Celo krytá – polo venkovní střelnice o délce 25 m, 5x palpost, střelba do ráže 12,7 – 15000 J, s pohyblivou palebnou čárou.

V areálu lze využít i třípatrovou CQB arénu pro boj na krátké vzdálenosti, kde probíhá i výcvik státních ozbrojených složek ČR, s využitím střeliva „FX“.

Otevírací doba dle domluvy

Telefonicky + online rezervace – střelba i bez ZP – možnost zapůjčení zbraní

V areálu je možnost spojit střelbu na střelnici s využitím i jiných aktivit, např.:
-    vyhlídkové lety vrtulníkem
-    jízdy v obrněném transportéru BVP a Tatry 813 KOLOS
-    komentované prohlídky
-    airsoftové hry
-    ukázky kynologického výcviku Kynologické záchranné jednotky České republiky
-    srazy fanoušků auto tuningu
-    offroadová dráha která je „unikátním dílem“ na jižní Moravě
-    posezení a občerstvení včetně obědových menu
-    rozlučky se svobodou spojené se zážitkovou střelbou, kde zážitková střelba jde spojit s nabízenými aktivitami včetně cateringu na klíč

... a mnoho dalšího .... toto jsou jedny z mnoha jiných možností zážitkových využití zábavného areálu BUNKR PLRO Horákov, která jsou v současné době pro návštěvníky připraveny.


Něco z historie areálu:

Primárním úkolem bývalé raketové základny bylo zajištění vzdušné obrany města Brna, ve kterém se nacházely v té době strategické továrny a závody včetně proslulé brněnské Zbrojovky.

Přísně tajnou raketovou základnu o rozloze 6,7 ha se čtyřmi odpališti obsluhovalo cca 79 vojáků, kdy přibližně 18 z nich bylo vojáků z povolání. Areál, v jehož vybavení byly raketové systémy S-125 NĚVA (kód NATO SA-3 GOA), dokončený v roce 1983, sloužil potřebám armády až do roku 1997.

pro kulové zbraněvenkovnípříprava na zkouškyzkoušky odborné způsobilosti

Přehled střelišť

kulové
25 m
5 stavů
Kulové střeliště 25 m