Závod samonabíjecích pušek - Memoriál Vladimíra Vlacha

Sobota, 03.10.2020 Střelnice Placy, Jablonná - závod puška dynamická mířená . Pořadatel: Placy

StřelniceStřelnice Placy
MístoJablonná
DatumSobota, 03.10.2020
Typ akcezávod puška dynamická mířená
Cena500 Kč
Kapacita35
PořadatelPlacy

Závod samonabíjecích pušek - Memoriál Vladimíra Vlacha

Zbraně - kategorie A:

Samonabíjecí puška do ráže 8 mm s otevřenými miřidly, případně mechanickými mířidly montovanými standardně výrobcem. Zakázané jsou puškohledy, kolimátory, laserové zaměřovače apod. Za nedovolené úpravy se nepovažuje úprava pažby a dodatečná montáž úsťové brzdy, resp. Kompenzátoru. Povoleny jsou tedy zbraně typu Sa vz 5, Saiga, Gazela, Cz 585, AR-15 apod.

Zbraně - kategorie B:

Samonabíjecí puška do ráže 8 mm s kolimátorem nebo puškohledem. Za nedovolené úpravy se nepovažuje úprava pažby a dodatečná montáž úsťové brzdy, resp. kompenzátoru. Povoleny jsou tedy zbraně typu Sa vz 5, Saiga, Gazela, Cz 585, AR-15 apod.

První část závodu – poloha vleže s oporou
Na terč č. 1 ve vzdálenosti 100 metrů bude v čase sedmi minut vystřeleno pět nástřelných ran. Ty budou následně kontrastně zalepeny. Dále v čase patnácti minut bude v libovolném pořadí vystřeleno po deseti ranách do každého ze tří terčů – terč č. 1 ve vzdálenosti 100 metrů, terč č. 2 ve vzdálenosti 150 metrů a terč č. 3 ve vzdálenosti 200 metrů.

Druhá část závodu – poloha vstoje bez opory
Ve druhé části závodníci během 30 sekund střílejí na terč č. 1 umístěný ve vzdálenosti 30 metrů, terč č. 2 umístěný ve vzdálenosti 60 metrů a terč č. 3 umístěný ve vzdálenosti 90 metrů vždy po třech ranách. Závodníci střílejí jeden po druhém s použitím „timeru“. Startují z polohy vstoje, zbraň položená na stolku, závěr v přední poloze, komora prázdná, zásobník ve zbrani.

Terče:
Před vyvěšením výsledků dostanou střelci své terče z první části závodu. Terče ve druhé části si střelci prohlédnou po skončení své rundy. Pak budou terče zalepeny a použity pro dalšího střelce.

Střelivo a vybavení:
Střelivo vlastní, nejméně 44 kusů, pouze schválené pro civilní použití. Doporučujeme vzít si deset nábojů jako rezervu. Upínací řemeny, rukavice nezpevňující zápěstí, pozorovací dalekohledy, podpěry zbraní vč. bipodů a vlastní podložky pro polohu vleže jsou povoleny. Nejsou povoleny střelecké kabáty pro sportovní střelbu. Ochrana sluchu a zraku je povinná.

Hodnocení:
Body získané v první části závodu se sečtou s body získanými v druhé části vynásobenými třemi. V případě rovnosti bodů v celkovém hodnocení rozhoduje čas posledního výstřelu z druhé části naměřený „timerem“ – rychlejší vyhrává. Každá kategorie se hodnotí zvlášť.

Protesty:
Případné protesty je možné spolu s vkladem 500,- Kč k rukám ředitele závodu podat kdykoliv, nejpozději však do deseti minut po vyhlášení výsledků. V případě neoprávněného protestu propadá vklad ve prospěch pořadatele, při oprávněném protestu bude vklad vrácen.

Organizace:
Prezentace závodníků se koná od 8.00 hodin, závod bude zahájený v 9. Pro účast v závodu potřebuje každý střelec platný zbrojní průkaz a technický průkaz zbraně. Startovné ve výši 500,- Kč za každou zbraň do závodu. Každý závodník startuje na vlastní nebezpečí. Přihlášky je třeba zaslat e-mailem na info@placy.cz, a to nejpozději dva dny před závodem. Organizátor závodu si vyhrazuje právo na změny.

Detaily akce

Podobné a související akce

Název Datum Místo
Selection Cup 2020 Selection Cup 2020 05.09. Sobota Střelnice Placy
Medvědí tlapa Setha Kinmana Medvědí tlapa Setha Kinmana 12.09. Sobota Střelnice Placy

Kontakty na pořadatele

Místo konání

Parametry akce

závod puška dynamická mířená