Broková střeliště

Střeliště pro brokovnice (pro střelbu na asfaltové a pohyblivé terče).

Reklama
LEX Sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Hard Task Rangers Sportovně střelecký klub
Zbrojnice.com Praktické aspekty civilního držení zbraní
10 střelišť
obnovit filtr
 1. Dálka střelby
  Typ střelištěDálka střelby
 2. Střeliště je vybaveno dvěma vrhacími zařízeními MEC Systems. Skeet se střílí na letící terče, vržené ze dvou věží, umístěných na krajích půlkruhového střeliště. Jednotlivé střelecké položky čítají 25 terčů a plní se na osmi stanovištích v linii půlkruhu, z nichž každá se liší časováním a trajektorií terčů (jednotlivý terč, dvojterč, terč z vysoké, nebo nízké věže). Střelbě na každém stanovišti musí předcházet tzv. skeetový postoj s pažbou zbraně u těla v předepsané výšce. Lovecké kolo je zjednodušenou verzí olympijského skeetu.

  brokové skeetvenkovnípro brokovniceskeet
 3. Střeliště je vybaveno šesti vrhačkami Laporte a Mec Systems. Mladší broková disciplína se střílí na obdélníkovém střelišti se šesti libovolně umístěnými vrhačkami terčů. Střílí se pět položek ze stanovišť v lineárním uspořádání, opatřených omezovači střeleckých úhlů. Jednotlivé položky čítají vždy 25 terčů a liší sestavami vržených terčů (jednotlivé terče, dvojstřely a odlišné trajektorie a směry vržení).

  brokové compak sportingvenkovnípro brokovnicecompak sporting
 4. Kryté střeliště je vybaveno patnácti vrhačkami F.A.B. Disciplína se střílí na terče vržené ze zákopu předem neznámým směrem (doleva, doprava, nahoru). Na rozdíl od skeetu začíná střelec se založenou zbraní a na každý terč smí vystřelit dvě rány. Střílí se postupně z pěti stanovišť, z nichž každé čítá 25 terčů. Variantou disciplíny je double trap, kdy se na každé položce střílí na dvojterč.

  brokové olympijský trapvenkovnípro brokovniceolympijský trap
 5. Kryté střeliště je vybaveno pěti vrhačkami F.A.B. Univerzální trap se od toho olympijského liší počtem vrhacích zařízení – k dispozici je pouze pět vrhaček ve středu pole. (V olympijském náleží ke každému z pěti stanovišť tři vrhačky.) Disciplína se vyznačuje kratšími dolety a většími letovými úhly terčů.

  brokové univerzální trapvenkovnípro brokovniceuniverzální trap
 6. Dvě střeliště pro univerzální TRAP.

  brokové trapvenkovnípro brokovniceuniverzální trap
 7. brokové trapvenkovnípro brokovniceuniverzální trap
 8. brokové skeetvenkovnípro brokovniceskeet
 9. brokové vysoká věžvenkovnípro brokovnicevysoká věž
 10. Střelba z brokovnic na pohybující se asfaltový terč v brokových disciplínách Lovecký parkúr (LP) a Compak® Sporting (CS).

  brokové parcourvenkovnípro brokovniceparcourcompak sporting
 11. V oblasti brokové střelby nabízíme tradiční SKEET a TRAP. Brokovou střelnici je možno navštívit jako jednotlivec nebo i skupiny a myslivecké sdružení.

  brokové skeet, trapvenkovnípro brokovniceskeetuniverzální trap
10 střelišť