Bazar - podvodníci

Dával jsem jsem do bazaru dva inzeráty. Ozvali se mi 2 vážní zájemci a pak asi 4 podvodníci. Poznáte je podle toho, že chtějí…

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Dával jsem jsem do bazaru dva inzeráty. Ozvali se mi 2 vážní zájemci a pak asi 4 podvodníci. Poznáte je podle toho, že chtějí kupovat zbraň za Eura, poslat jí do ciziny a dopravu si sami zajistí. Píší většinou z gmailu. Chtějí po vás vaše údaje:

Celé jméno;
Číslo IBAN nebo e-mail PayPal;
Telefonní číslo ;
Celková částka;
Adresa pro vyzvednutí;

Co by zkoušeli dále nevím. Po tomto s nimi přestávám komunikovat. Máte taky podobnou zkušenost?
ZBRANĚ.cz
KIWI 21.04.2021 18:58:22
3 odpovědi
2
2 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Je, teď mi napsali na kolimator, pak na vás vylezou s tím že máte vy něco platit přes dopravce atd. A to v převodech na bitcoin! když jim člověk odmítne zaplatit začínají vyhrožovat, že vás nahlásí a nechají to po vás soudně vymáhat a že po vás půjde Interpol... k smíchu. Okamžitě nahlašovat telefonní čísla, předat pokud možno policii, protože to, co dotyčný provádí je trestný čin. Já jsem pitomec, rovnou jsem ho blokoval a tel ztratil, jeho číslo má předvolbu +1 následně 4 čísla v závorce atd.dale posílal pro údajnou důvěryhodnost průkaz zbraně typ C konkrétně šlo o hlaveň a také OP Jan Kotek, předpokládám, že falešný. Pokud by někdo měl jejich kontaktní údaje, měl by to předat policii, s tím, že ostatní s touto zkušeností by svědčili!
RADO 02.05.2021 14:10:01
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Mám zde vložen inzerát na prodej zbraně a dnes se mi ozval/a/ jitkaandy1011@gmail.com s nabídkou koupě.Po zodpovězení pár dotazů mi došla ta samá nabídka - koupě v Eur,doprava do zahraničí vlastní dopravou a zaslat informace o mém účtu.Odepsal jsem že koupě jen osobně a ukončil komunikaci
MONTY57 28.10.2021 20:40:09
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
U prodeji zbraní stačí napsat, nech Vám pošlou sken zbrojního průkazu a nákupní povolení a trvat na osobním předaní. V případě, že nemají, tak ihned ukončit komunikaci. Na polícii to nemá cenu dávat, pokud Vám nevznikne škoda. Stačí používat selský rozum.
MATOPP69 08.05.2021 22:09:58

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.