Druhy střelnic podle použití hromadné nebo jednotné střely

Dobrý den, jsem laik, ale pracuji na překladu do češtiny, kde se vyskytují dva různé termíny pro střelnici. Jeden je definovaný…

Dobrý den, jsem laik, ale pracuji na překladu do češtiny, kde se vyskytují dva různé termíny pro střelnici. Jeden je definovaný "venkovní zařízení určeno provozně a výhradně pro střelbu se střelnou zbraní nabitou hromadnou střelou" a jeden jako "vnitřní nebo venkovní zařízení určeno provozně a výhradně pro střelbu se střelnou zbraní nabitou jednotnou střelou". Existují na to, prosím nějaké české termíny? V ČSN jsem žádné takové nenašla.

JULIE 07.11.2018 08:31:33
1 odpověď

Není to sice úplně přesně podle ČSN 39 5401, ale nejblíže je asi 'střelnice pro brokovnice' a 'střelnice pro kulové zbraně', přičemž 'pro brokovnice' je zde myšleno ve smyslu 'střelnice určené pro střelbu na asfaltové holuby' (proto výhradně venkovní), nikoli všechny střelnice, na kterých lze střílet z brokovnic (to je možné i na některých střelnicích pro kulové zbraně při omezení např. průměrem broků). Rovněž je na místě zmínit, že i brokovnice umožňují střelbu jednotnou střelou při použití příslušných nábojů.

ICE 07.11.2018 15:53:14
1 odpověď

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.