Druhy střelnic podle použití hromadné nebo jednotné střely

Dobrý den, jsem laik, ale pracuji na překladu do češtiny, kde se vyskytují dva různé termíny pro střelnici. Jeden je definovaný…

1
1 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Dobrý den, jsem laik, ale pracuji na překladu do češtiny, kde se vyskytují dva různé termíny pro střelnici. Jeden je definovaný "venkovní zařízení určeno provozně a výhradně pro střelbu se střelnou zbraní nabitou hromadnou střelou" a jeden jako "vnitřní nebo venkovní zařízení určeno provozně a výhradně pro střelbu se střelnou zbraní nabitou jednotnou střelou". Existují na to, prosím nějaké české termíny? V ČSN jsem žádné takové nenašla.
Střelnice
JULIE 07.11.2018 08:31:33
1 odpověď
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Není to sice úplně přesně podle ČSN 39 5401, ale nejblíže je asi 'střelnice pro brokovnice' a 'střelnice pro kulové zbraně', přičemž 'pro brokovnice' je zde myšleno ve smyslu 'střelnice určené pro střelbu na asfaltové holuby' (proto výhradně venkovní), nikoli všechny střelnice, na kterých lze střílet z brokovnic (to je možné i na některých střelnicích pro kulové zbraně při omezení např. průměrem broků). Rovněž je na místě zmínit, že i brokovnice umožňují střelbu jednotnou střelou při použití příslušných nábojů.
ICE 07.11.2018 15:53:14

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.