Důvod institutu povolení

Jaký je důvod pro to, aby zbraně kat. B podléhaly nárokovému "povolení"? Tím myslím, z jakého důvodu tento institut zákonodárce…

Jaký je důvod pro to, aby zbraně kat. B podléhaly nárokovému "povolení"? Tím myslím, z jakého důvodu tento institut zákonodárce vytvořil. Ať nad tím přemýšlím jak chci, nepřijde mi, že by mělo povolení potenciál jakkoliv snižovat společenskou nebezpečnost držitele zbraně. Držiteli kterékoliv skupiny ZP jej policie má povinnost vydat a navíc se v něm neuvádí konkrétní typ natož snad číslo zbraně, takže nemůže jít o nějaké předběžné opatření.
Samozřejmě by se to asi dalo pojmout cynicky a konstatovat, že je to pro státní správu dobrý způsob, jak tahat ze střelců více peněz, ale doufal bych, že je za tím lepší zdůvodnění.

DOOK97 10.02.2020 20:19:04

Jde o obdobnou kategorizaci jakou je možné vidět jinde po světě. Např některé státy USA při nákupu některých zbraní obdabných kategorii B vyžaduje minimalní čekací dobu mezi nákupem a převzetím zbraně ('Waiting Periods') 3-14 dní, zatím co některé zbraně obdabné kategorii C prodej a převzetí okamžitě.

Vidím v tom snahu o zabránění neregistrace daných zbraní tím že se na ně musí vydat povolení a tudiž stát ví že je chces nabít a očekává jejich registraci.(AROLY7 - 12.02.2020 13:34:31)

1 komentář
Nezobrazuje se answerNullTx odpověď
0 odpověď

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.