Import SIG 550-1 / P226 X-Five / Shadow2 / Fabarm

Ahoj společně V říjnu se budu stěhovat ze Švýcarska do Prahy a mám zbrojní průkaz EU a 2 pistole a 2 dlouhé zbraně. Bohužel si…

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Ahoj společně
V říjnu se budu stěhovat ze Švýcarska do Prahy a mám zbrojní průkaz EU a 2 pistole a 2 dlouhé zbraně. Bohužel si musím udělat český zbrojní průkaz úplně nový a nechci zbraně prodávat tady a kupovat nové v ČR. Jelikož je to do 3 měsíců a dnes se začínám učit otázky na teoretickou část, chtěl jsem se zeptat, zda je možné převést mé zbraně na manželčina dědečka, který žije v Praze a má český zbrojní průkaz? Možná přes obchodníka se zbraněmi?
Děkuji za vaši pomoc
Nákup a prodej zbraně
PUPIK3000 30.06.2023 19:45:42
1 odpověď
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Zbrojní průkaz EU ze Švýcarska? Co by to mělo být? Existuje Evropský zbrojní pas, který by ale opravňoval držitele jen k cestám do ostatních členských států (nevím zda k tomu Švýcarská federace nějak přistoupila a uznává), ale ten slouží pouze jako doplněk národního ZP.
Obecně vámi psaný postup možný je, ale bude se jednat o klasický dovoz (v ČR) a vývoz (ve Švýcarsku). To znamená u nás si kupující musí vyřídit Zbrojní průvodní list pro trvalý dovoz (§45 našeho zákona o zbraních). Následně poté vyřídit vývoz ze Švýcarska (dle platných zákonů). A samozřejmě nezapomínat na to, že Švýcarsko není v CIP, takže možná některé zbraně budou muset na zkušebnu.
S konkrétním postupem ve Švýcarsku by vám pomohl nějaký obchodník tam, v ČR je ten postup relativně zvládnutelný, jen administrativně náročnější (viz ten §45)
PREMEK 19.09.2023 15:09:45

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.