Jakou AR 15

Zvažuji koupi Samonabíjecí pušky Daniel Defense DDM4 V7 S M-Lok 11,5“, ráže .223 Rem a nebo V-AR 11,5" - NCH EVO .223. Kdo jednu ze…

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Zvažuji koupi Samonabíjecí pušky Daniel Defense DDM4 V7 S M-Lok 11,5“, ráže .223 Rem a nebo V-AR 11,5" - NCH EVO .223. Kdo jednu ze zbraní vlastníte, můžete mi napsat vaše zkušenosti?
Děkuji Martin
Nákup a prodej zbraně
MARTIN70 08.11.2021 21:00:18
1 odpověď
1
1 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Obě pušky jsou kompletně jiná konstrukce, měl bys nejprve upřesnit, co od té zbraně očekáváš a na co jí budeš primárně používat. Sepíšu pár výhod a nevýhod:

Daniel Defense:
- Přímý odběr plynů z hlavně. Klasický systém u AR pušek, plyn z hlavně putuje trubičkou do závěru, kde expanduje, čímž natáhne závěr do zadní polohy. Jakmile dojde až k ventilům na konci závěru, pak se vypustí ze závěru ven. To znamená, že vnitřní mechanismus se hodně zahřívá, více špiní, čištění je náročnější, musí se řešit životnost těsnících kroužků atd. Mechanismus musí být hlavně dobře promazán a bez většího bordelu, aby fungoval spolehlivě.
+ Nižší váha
+ Klidnější chování při střelbě
+ Tunitelnost, dobrá dostupnost náhradních dílů (mil-spec standard)
- Nemá oboustranné ovládací prvky
- Klasický tlumič plamene, nemá možnost montáže tlumiče hluku výstřelu bez pořízení nové úsťovky

V-AR NCH EVO
+ Píst s krátkým chodem. Řešení klasické na vojenských puškách ala HK416. Plyny z hlavně "nakopnou" píst umístěný nad hlavní, který zatlačí na pístnici, která v důsledku tohoto úderu vrátí závěr do zadní polohy. Žádné plyny se nedostanou do mechanismu zbraně, jsou vypuštěny z pístu mimo zbraň. Mechanismus se nezahřívá, zbraň vydrží stovky ran bez důkladnějšího čištění, není tak náročná na mazání mechanismu, dokáže fungovat spolehlivě i v případě většího zabordelení.
- Pístovky jsou obecně těžší
- Pístovky mají větší zpětný ráz (čím kratší hlaveň, tím je to samozřejmě horší)
+ Kvalitní česká výroba pana Vosátky, zpracování je tak o úroveň výš než u Daniel Defense, která je taková vyšší střední třída, zatímco V-AR už spadá spíš do high-end zbraní na úrovni HK
+ Výborný servis a skvělá dostupnost náhradních dílů (NCH EVO má část dílů mil-spec)
- Díky pístovému systému není 100% kompatibilní s mil-spec díly
+ Oboustranné ovládací prvky
+ Stavitelná spoušť
+ Verze NCH EVO má dorážeč závěru pro standardní výuku manipulace (normální V-AR nemá dorážeč závěru, protože jako pístovka ho nutně nepotřebuje ale spoustě lidí to vadí)
+ Kompenzátor mírnící zpětný ráz a zdvih zbraně při výstřelu s montážními kameny pro rychlouchycení tlumiče hluku výstřelu či lineárního kompenzátoru (prase) pro práci v týmu (kompenzátor posílá všechny plyny do strany, což je pro práci v týmu a střelbu jeden druhému kolem hlavy nebezpečné)

Shrnuto podrženo:
- Pokud chceš pušku do nepohody, kterou nebudeš muset často čistit, řešit mazání, preferuješ českou výrobu a chceš high-end vychytanou pušku, kterou nebudeš muset dál tunit, ale zároveň na střeleckých závodech nebudeš úplně mimo, jdi do V-AR NCH EVO.
- Pokud chceš lehkou pušku kvůli závodům, která se při střelbě chová klidně, je 100% AR standard všemi vnitřními díly kvůli tuningu a budeš mít nervy na to o ní řádně pečovat, jdi do Daniel Defense. Případně se můžeš podívat na BCM, což je kvalitativně obdobné (DD mají dobrý marketing ale není to žádná extra pecka), případně mrkni na fóra na zkušenosti u značek jako STAG atd, ty dovedou hodně muziky za málo peněz.
TWOMBLYCZ 17.01.2022 10:55:02

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.