Je možná sportovní střelba bez důvodu v žádosti?

Zdravím! Mám dotaz - nejsem ještě v tom tak sběhlý ale snad mi pomůžete...Mám čerstvě zbrojní průkaz skupiny B, D a E a teď…

Zdravím! Mám dotaz - nejsem ještě v tom tak sběhlý ale snad mi pomůžete...Mám čerstvě zbrojní průkaz skupiny B, D a E a teď jsem řešil nákupní povolení (které už mám vyřízeno) - jedná se o pistoli samonabíjecí - jako důvod nákupního povolení jsem uvedl všechny 3 možnosti - k nabytí vlastnictví zbraně kategorie B, k držení zbraně kategorie B a k nošení zbraně kategorie B - jako důvod žádosti - "Ochrana života zdraví nebo majetku"...A teď mě zajímá jedna věc - mohu s tou zbraní vést i sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na povolání, bez toho, aniž bych to dal i do toho důvodu? Jde mi především o tu sportovní střelbu...Díky za pomoc!

MYSTRMAT 04.01.2021 17:56:03
1 odpověď

Nerozumím, jestli jste uvedl do žádosti i sportovní střelbu nebo ne

nicméně sportovat s tou zbraní jistě můžete

Navíc bych podotkl, že přístup police se (při stejné právní úpravě) měnil v závislosti na čase, místě, či jednotlivém pracovníku v tom, co vše se do žádosti má psát, např. pokud chtěl žadatel "sport" a "ochranu", tak byl veden k tomu aby zatrhl jen "ochranu" ... po čase zase bylo na stejném oddělení zatrhávat uvádět i další důvody .. atd...

SKAGERAK 04.01.2021 21:14:36

Zdravím! Moc děkuju za Vaší odpověď. Abych Vám to vysvětlil...Vyřídil jsem si 2 nákupní povolení. Obě pro pistoli samonabíjecí (B skupiny). V prvním nákupním povolení, se jedná o Glocka 19 a zde jsem uvedl do žádosti pouze tu "ochranu" (a u této zbraně právě řeším, jestli mohu s ní sportovat - soutěže, závody atd...viz. můj dotaz). V tom druhém nákupním povolení, se jedná o Scorpiona EVO 3 S1 (zde jsem uvedl sport i ochranu...). Odbočím teď trochu od tématu, zajímá mě u toho EVA, jestli si můžu pořídit i zásobníky s kapacitou 30 nábojů? Jsou u toho standardně zásobníky s kapacitou 20 nábojů...Jen bych rád podotknul, že žádnou zbraň z toho zatím nemám - mělo by se tak stát teď v půlce ledna nebo koncem, kdy je půjdu hned registrovat...Tak mě zajímá, jestli se s tím vším dá pořád něco dělat...(MYSTRMAT - 05.01.2021 08:54:13)

Pokud jde o novelu, tak ta zatím není účinná, takže např. pokud stihnete věci pořídit předtím nebude v podstatě žádná komplikace. Pokud ne, tak i tak nebude situace neřešitelná ....(SKAGERAK - 05.01.2021 09:57:13)

Takže pokud si ty 30ti kapaticní zásobníky pořídím už nyní (společně s EVEM), přinesu je společně s registrací zbraně a stihnu to do konce ledna (nebo do té nové novely), nebude to žádný problém? A musí se udat nějáký důvod, proč chci používat 30ky místo těch 20tek? Mohu Vás ještě poprosit o Váš komentář k mému prvnímu nákupnímu povolení? Jedná o toho Glocka 19 a zde jsem uvedl do žádosti pouze tu "ochranu" ne již právě "sport" (a u této zbraně právě řeším, jestli mohu s ní sportovat - soutěže, závody atd...viz. můj dotaz)....(MYSTRMAT - 05.01.2021 10:27:46)

3 komentáře
1 odpověď

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.