Je možné někomu půjčit zbraň?

Můžu jakožto držitel zbrojního průkazu někomu půjčit svoji zbraň, aby ji mohl držet, případně i nosit? Případně za jakých…

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Můžu jakožto držitel zbrojního průkazu někomu půjčit svoji zbraň, aby ji mohl držet, případně i nosit? Případně za jakých podmínek?
Zákon 119/2002 Sb.
VOJTA 21.05.2019 19:28:11
1 odpověď
3
3 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Podmínky jsou jednoduché: zbraň kategorie C lze půjčit libovolnému držiteli ZP spolu s průkazem zbraně (není povinné, ale je vhodné o tom sepsat alespoň jednoduchou smlouvu pro případ, že se něco nemilého přihodí - v krajním případě třeba vypůjčitel zemře a zbraň se ztratí). Držitel ZP E ji pak může bez dalšího i nosit na ochranu ŽZM, držitel ZP C použít k lovu. Zbraň kategorie B lze půjčit až po vyřízení povolení k držení, případně nošení. Policie bude k vydání povolení žádat také souhlas vlastníka/půjčitele.
Teoreticky lze půjčit i zbraň kategorie A po vydání výjimky vypůjčiteli, prakticky to nebude ani schůdné, ani k ničemu dobré.
PIGGY 21.05.2019 20:47:52

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.