Je možné někomu půjčit zbraň?

Můžu jakožto držitel zbrojního průkazu někomu půjčit svoji zbraň, aby ji mohl držet, případně i nosit? Případně za jakých…

Můžu jakožto držitel zbrojního průkazu někomu půjčit svoji zbraň, aby ji mohl držet, případně i nosit? Případně za jakých podmínek?

VOJTA 21.05.2019 19:28:11
1 odpověď

Podmínky jsou jednoduché: zbraň kategorie C lze půjčit libovolnému držiteli ZP spolu s průkazem zbraně (není povinné, ale je vhodné o tom sepsat alespoň jednoduchou smlouvu pro případ, že se něco nemilého přihodí - v krajním případě třeba vypůjčitel zemře a zbraň se ztratí). Držitel ZP E ji pak může bez dalšího i nosit na ochranu ŽZM, držitel ZP C použít k lovu. Zbraň kategorie B lze půjčit až po vyřízení povolení k držení, případně nošení. Policie bude k vydání povolení žádat také souhlas vlastníka/půjčitele.
Teoreticky lze půjčit i zbraň kategorie A po vydání výjimky vypůjčiteli, prakticky to nebude ani schůdné, ani k ničemu dobré.

PIGGY 21.05.2019 20:47:52
1 odpověď

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.