k čemu je potřeba skupina D

Dobrý den, zvažuji, že si pořídím zbrojní průkaz a uvažuji které skupiny si vybrat. K čemu konkrétně je potřeba skupina D? u…

1
1 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Dobrý den,

zvažuji, že si pořídím zbrojní průkaz a uvažuji které skupiny si vybrat. K čemu konkrétně je potřeba skupina D?

u ostatních skupin to je v zákoně uvedeno v celku jasně jen u D to je velmi obecné. dle některých článků jde o policii, ochranku ČNB, ochranky obecně. jesltli jsem zaregistroval správně tak správce střelnice tuto skupinu nepotřebuje.

vzhledem k častějším potvrzením od lékaře zvažuji, zda to má pro mě smysl (o práci v ochrance prostě neuvažuji).
Zbrojní průkaz
TOMASX1 12.01.2019 19:47:20
1 odpověď
1
1 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Možná nevýhoda průkazu skupiny D spočívá, jak jste napsal v požadavku na častější odevzdání posudku o zdravotní způsobilosti- doslova : "..Držitel zbrojního průkazu skupiny D je povinen podrobit se lékařské prohlídce u posuzujícího lékaře ve lhůtě 2 měsíců přede dnem uplynutí 60 měsíců ode dne vydání zbrojního průkazu a odevzdat příslušnému útvaru policie tento posudek o zdravotní způsobilosti nejpozději ke dni uplynutí 60 měsíců ode dne vydání zbrojního průkazu.:..."

Jako možnou nevýhodu podotknu o něco (málo) náročnější zkoušku (střelba na větší vzdálenost za kratší čas, v testu nutný bodový zisk shodný se sk. E). Taktéž každá skupina ZP je zpoplatněna, ale je otázka, zda se vzhledem k celkovým nákladům na ZP tímto zabývat.

K využitelnosti ZP a tedy k dotazu : Policie ČR resp. její příslušníci nepotřebují ZP, stejně tak jako příslušníci AČR a dalších ozbr. složek. Zbrojní průkaz sk. D může být potřeba např. pro strážníka obecní policie , pracovníka soukr. bezpečnostních služeb, bývá vyžadován např. od některých zaměstnanců držitele zbrojní licence ( např. prodavač v obchodě se zbraněmi) atd.
SKAGERAK 13.01.2019 10:47:08

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.