koupě samopalu

Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu. Vlastním ZP. Mohu si legálně zakoupit samopal na internetu? Děkuji Karel

Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu. Vlastním ZP. Mohu si legálně zakoupit samopal na internetu? Děkuji Karel

1M1963 18.07.2018 20:23:33
2 odpovědi
nejnovější populární

Pokud se bavíme o samopalu - tedy zbrani umožnující střelbu dávkou- tedy zbrani kategorie A - tedy zakázané zbrani ( vynechme např. "expanzní samopal" kat.D), tak samotný ZP nepostačuje, je potřeba ještě výjimka.
.
Co se myslí "nákupem na internetu" je také k úvaze. Inzerovat na internetu je dnes běžné pro obchodníky, i pro "soukromý prodej"
.
Nákup po internetu u zbraní kat A,B,C sám o sobě není vyloučen- ale spíše jen jako možnost" sjednání obchodu", či třeba zarezervování zbraně. Držitel ZP (a třeba povolení u kat. B) pak převezme zbraň osobně od předchozího majitele, nebo od obchodníka atd.

SKAGERAK 18.07.2018 22:10:05

Pokud myslíte samopalem to co vypadá jako samopal, ale jedno zmáčknutí spouště = jeden výstřel, tak zakoupit ano, ale vyzvednout musíte osobně.
Jeslitže máte namysli to kde držíte spoušť a létají stovky střel za minutu, tak ne. Potřebujete výjimku a tu Vám samozřejmě policie nedá.

KILLINGJOKE 22.07.2018 13:22:38
2 odpovědi

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.