krátká kulová zbraň nejvhodnější pro začátečníka

Ahoj, prosím o doporučení krátké kulové zbraně pro začátečníka. Sportovní střelba a skryté nošení. Díky za tipy.

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Ahoj,
prosím o doporučení krátké kulové zbraně pro začátečníka. Sportovní střelba a skryté nošení. Díky za tipy.
Nákup a prodej zbraně
JAHO 06.03.2021 17:20:04
1 odpověď
2
2 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Taková kombinace neexistuje. Pokud chcete na sportovní střelbu, tak jenom full size třeba CZ Shadow 2 a jsou i na to speciální pistole např. Walther SSP ráže 22 LR. Většinou se používá ráže 22LR nebo max 9mm kvůli nízké ceně.

U skrytého nošení hodně závisí od víc faktorů:
1, od vaše postavy (výška a váha) a typ oblečení, pod které chcete nosit pistoli (oblek vs ležérné) - skončíte u compact nebo subcompact.
2, striked fire nebo s kohoutem. Bez kohoutu je jednoduší konstrukce, t.j. menší šance, že pistole selže v kritický moment.
3, ráže pistole. Nejvíc je na 9mm, používá ji státní a městská polície celosvětovo. Nejlepší je .45ACP (má nejlepší zastavovací účinek a horší průstřel, t.j. míň hrozí, že náboj projde cílem a zraní nechtěně další osobu stojící za cílem. Na druhé straně pistole při stejné velikosti menší kapacita cca o 20-30% vůči 9mm.
4, Velikost a váha pistole. Čím menší a lehčí, tým víc je horší při střelbě (víc háže) a horší přesnost na vzdálenost např. 15m. Na druhé straně výrazně lepší pro skryté nošení. Zároveň přesnost nemusíte řešit, protože pokud se něco stane, tak budete střílet do 5m. U větší vzdálenosti pokud Váš soupeř nebude mít pistoli, tak soud Vám určitě neuzná sebeobranu a pojedete sedět.
Tady je kvantum možností jako Glock 19, 26, Glock 43, SigSauer P365 nebo P320 compact, Walther PPS M1/M2, CCP nebo PK, Heckler and Koch SFP9 SK, xdm, smith and willson, beretta, CZ P10C, S nebo M nebo slávná CZ75 a jej různé deriváty. Doporučuji zajít na střelnici a zkusit různé zbraně. Následně pak plně ji nabýt a zkuste si ji dát do kapsy. Uvidíte jestli ji dokážete nosit.
MATOPP69 14.03.2021 23:53:18

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.