Které kategorie zvolit?

Zdravím! Plánuju si udělat zbroják a cíleně jdu po kategorii E. Všude čtu, že je lepší tam nasázet více kategorií, vzhledem…

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Zdravím!
Plánuju si udělat zbroják a cíleně jdu po kategorii E. Všude čtu, že je lepší tam nasázet více kategorií, vzhledem k tomu, že rozšiřování o kagegorii = komplet nová zkouška. Přínosy kategorií C a D jsou mi jasné. Kdybych někdy měnil profesi třeba k bezpečnostní službě, nebo si chtěl zajít na honitbu, bez toho se neobejdu.
Co mě ale zajímá především je - za předpokladu, že budu mít zbrojní průkaz kategorie E, co by mi navíc umožnila kategorie A nebo B?
Zbrojní průkaz
ACHERON 30.08.2021 20:10:45
3 odpovědi
1
1 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Dobrý den,rozhodně doporučuji udělat vícero skupin.Také jsem váhal a nakonec zvolil ABE a nelituji.Na skupinu A mohu vlastnit zbraně bez platné zkušebny a na B mohu zase nakupovat jakékoli náboje i do zbraní které nevlastním.Chápu,že člověk počítá každou korunu,ale těch 700kč za skupinu se vyplatí investovat.Chcete E a tam je nejpřísnější limit na testy,takže další skupiny vám nepřitíží.
LANISS81 30.08.2021 21:01:54
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Možná si pletete SKUPINY zbrojních průkazů (A,B,C,D,E) a KATEGORIE zbraní dříve(A,B,C,D, od ledna A, A-I,B,C,C-I, D ) , doporučuji vyjasnit (během přípravy se to naučíte)

Jak již bylo uvedeno, pokud splníte test pro skupinu E (a D) tak máte dost bodů i na všechny ostatní skupiny

skupina C vám přidává střelbu s dlouhých zbraní, a skupina D střelbu s pistole na 15m (místo 10m u E)
takže např. průběh zkoušky pro kombinaci skupin ABE se nebude pravděpodobně lišit od samotného E (manipulace je do určité míry na komisaři )

SKAGERAK 06.09.2021 00:33:31
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Díky, tohle jsou pro mě novinky.
Upřímně mi moc nedává smysl ani popisek kategorie A, který koluje všude po internetu "můžete nabývat a držet historické zbraně vyrobené do roku 1890" a "můžete držet zbraně, které nejsou schopné střelby". Z testových otázek jsem pochopil, že historické zbraně jsou zbraně kategorie D, které nepodléhají ani registraci, stejně tak znehodnocené zbraně jsou kat. C-I nebo D, stejně tak jako nefunkční torzo zbraně (D).
Pak je tady věčná otázka, zda můžu legálně s Ečkem přebíjet, nebo pouze s B/C, kde je to explicitně uvedeno.
S velkou pravděpodobností si tam C napíšu taky, takže pro A a B mi zůstávají pouze argumenty, které jste napsal výše - zbraně bez zkušební značky a vlastnění střeliva do zbraní, které nevlastním.
ACHERON 31.08.2021 07:49:56

Citované tvrzení pro skupinu (ne kategorii) A opravdu nedává smysl a sám jsem ho dosud nikde na internetu nezahlédl. Další úvaha je naprosto správně.
"Věčná otázka" je již jednoznačně zodpovězena v § 69/5 ZoZ: držitel ZP, který je oprávněn nabývat střelivo, smí přebíjet pro vlastní potřebu. Tedy s Ečkem pouze do zbraní, které je oprávněn držet (nemusí být jeho vlastní). Jo a u B/C už to uvedeno není.

PIGGY 09.09.2021 15:07:39
1 komentář

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.