Legislativa ohledně marihuany

Zákon hovoří :" b) kdo prokazatelně nadměrně požívá alkoholické nápoje nebo prokazatelně požívá návykové látky" Vzhledem…

Zákon hovoří :" b) kdo prokazatelně nadměrně požívá alkoholické nápoje nebo prokazatelně požívá návykové látky"
Vzhledem k tomu že dnes marihuana u nás předepisuje lékaři na různé nemoci, a celosvětový trend vede k legalizaci i pro rekreační účely nebylo by vhodné změnit zákon na:
"b) kdo prokazatelně nadměrně požívá alkoholické nápoje nebo prokazatelně prokazatelně požívá návykové látky"?
Pravidla pro nošení a držení zbraně by tím byly srovnány s alkoholem.
Děkuji za názor a to zda se to řešilo při tvorbě zákona.

FOTKYZNOVIN 30.01.2019 18:48:01
1 odpověď

Toto hovoří už současný zákon a zřejmě s tím nebyly problémy. Za sebe bych řekl, že léky na předpis pacient ne "požívá", ale "užívá". Vzhledem k stávající protidrogové politice nelze čekat srovnání s alkoholem, když jakékoliv požívání vymezených návykových látek se považuje za nadměrné.

PIGGY 01.02.2019 06:37:18

Což ovšem dnes dělá i ze všech lidí (kteří třeba vůbec nepijí alkohol, ale několikrát do roka užijí rekreačně jakoukoli nelegální drogu) před zákonem zločince (přestupek na úseku zbraní a střeliva). Přijde mi že to nereflektuje realitu.(FOTKYZNOVIN - 02.02.2019 02:22:16)

Např co lidé užívající marihuanu s thc/cbd ve formě mastí / fenixových slz k samoléčbě, ale nemají od lékaře potvrzenou žádnou diagnózu.(FOTKYZNOVIN - 02.02.2019 02:24:44)

2 komentáře
1 odpověď

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.