Lovecké pušky let 1900 - 1945

Zdravím kolegové. Jsem členem Klubu Vojenské Historie (KVH) a dobově se věnuji WWII za náš odboj. Už nějakou dobu se při…

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Zdravím kolegové. Jsem členem Klubu Vojenské Historie (KVH) a dobově se věnuji WWII za náš odboj.
Už nějakou dobu se při historických ukázkách setkávám u partyzánů s lehce přehnanou výzbrojí samopalů, chtěl bych vybočit z řady a proto hledám pušku. Vojenské opakovačky jsou na akcích v hezkém počtu, ale dříve než se ukořistily zbraně četníkům, wehrmachtu nebo posbíraly ty shazované na padácích, byly ve výbavě ty, které si lidé schovali doma - nejčastěji lovecké zbraně. Na akci by alespoň jedna taková jistě oživila ten průměr Špaginů a Mauserovek a proto, je tu někdo, kdo by mi mohl doporučit jaké zbraně by mohly alespoň vzhledově odpovídat danému období? Hledal jsem jednohlavňové i dvouhlavňové pušky, kozlice i trojáky a mnoho rozdílů jsem nenašel, vyjma moderních komponentů a doplňků. Na troják Luftwaffe M30 ani na původní Lancasterku pochopitelně nemám, proto bych ocenil tipy na modely vzhledově dobové. Případné snížení mé nevzdělanosti uvítám.
Předem děkuji za pochopení, váš čas, rady a názory.
Ota
Nákup a prodej zbraně
KLOKAN 18.05.2021 19:57:37
1 odpověď
1
1 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
poohlédl bych se možná po nějaké "anonymní" belgické brokovnici( výrobce je v PZ většinou udán jen jako Belgie) , ani cena nemusí být závratná.
SKAGERAK 21.05.2021 10:41:58

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.