Má ZP kat. B cenu pokud nedělám žádný sport?

Dobrý den, udělal bych si bych si ZP katB a chci ze zeptat jak je to s udáváním důvodu v žádosti o nabytí zbraně? Musím být…

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Dobrý den,
udělal bych si bych si ZP katB a chci ze zeptat jak je to s udáváním důvodu v žádosti o nabytí zbraně? Musím být členem nějakého spotovního klubu nebo oficiálně dělat nějaký střelecký sport (biatlon, tarp,..)? Budu to muset nějak dokazovat že ten sport dělám? Členem žádného týmu nejsem a ani žádný střelecký spprt nedělám. Co bych mohl je individuání trénink dynamické střelby. Dá se to tedy také považovat jako “sportovní” důvod když bych to provozoval jen sám, neoficiálně jako své hobby? Samozřejmě vím že ideální důvod by byl ´k obraně zdraví a majetku” s ZP katy E. Věkově ale dosahuji zatím jen na kategorie od 18 let tudíž bych si ho musel později dodělat) Zkrátka vyplatí se si dělat B když chci mít pistoli a samonabíjecí pušku a občas si sám zastřílet dynamickou nebo mi bude k ničemu a nebudu mít dostačující důvod pro žáodst o povolení nákupu zbraně? Mám se na to tedy vykašlat a počkat si a dělat všechny kategorie co budu chtít hezky najednou?
Zbrojní průkaz
LOKI8 19.05.2020 01:53:18
2 odpovědi
2
2 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
ZP sk B lze získat od 18 let, nebo od 15 let, pokud je uchazeč členem spolku/organizace která se zabývá sportovní střelbou (spolek/organizace/sdružení .... dle OZ spíše spolky zákon o zbraních hovoří o sdružení, ale to neřešme)

zákon k tomu doslovně : " Zbrojní průkaz skupiny B nebo C lze vydat jen osobě starší 18 let, pokud tento zákon nestanoví jinak." a zákon stanoví jinak, a to, že: " Zbrojní průkaz skupiny B lze vydat osobě starší 15 let, která je členem občanského sdružení zabývajícího se sportovní činností podle národních nebo mezinárodních pravidel a řádů a součástí této činnosti je střelba, jsou-li splněny ostatní podmínky pro jeho vydání.

Tedy pokud je Vám méně než 18, bez členství se to zjevně neobejde.
dodávám, že sportovní střelba je poměrně široké odvětví, a nejde opravdu jen o biatlon....
jestli se to má cenu pro Vás, to už je Vaše volba. ( Podle mne, pokud je zájem a možnosti tak ano )

Zatím v kostce takto...

EDIT : Po změně otázky : Řekl bych, že jsem odpovídal na dotaz, jak byl původně položen, to, že Vás zajímalo něco jiného je možné, ale věšteckou kouli nemám.
Otázka nutnosti členství v sportovním spolku je vcelku zásadní, a vzhledem k tomu, že v dotazu nebyl uveden Váš věk byla zahrnuta do odpovědi (zákon činí rozdíl mezi uchazečem o ZP kt má méně než18, a uchazečem který má 18+)

Odpověď na zadání č2
Pokud je Vám 18+, tak k ZP již členství netřeba, a zbraň by pak mělo jít zakoupit normálně, u zbraně kat. B do žádosti o povolení zaškrtnout sport... .

Další cesta je počkat do 21 a udělat všechny potřebné SKUPINY ZP (pozn: ne kategorie). Nicméně pokud získáte ZP dříve, tak pár let tréningu před nošením určitě není na škodu.
členství v spolku je ke zvážení, třeba najdete nějaký který vyhovuje ( a ekonomickou stránku - poplatky spojené s členstvím může vyvážit sleva při registraci zbraně
SKAGERAK 22.05.2020 08:44:57
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
RE: SKAGERAK
Děkuji za odpověď. Byla sice na otázku na kterou jsem se vulbec neptal ale nevadí ... :) Každopádně jsem celý dotaz raději přeformuloval aby se dal lépe pochopit.
LOKI8 22.05.2020 02:06:47

Řekl bych, že jsem odpovídal na dotaz, jak byl původně položen, to, že Vás zajímalo něco jiného je možné, ale věšteckou kouli nemám.
Otázka nutnosti členství v sportovním spolku je vcelku zásadní, a vzhledem k tomu, že v dotazu nebyl uveden Váš věk byla zahrnuta do odpovědi (zákon činí rozdíl mezi uchazečem o ZP kt má méně než18, a uchazečem který má 18+)

SKAGERAK 22.05.2020 08:38:04
1 komentář

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.