Můžu si na 3d tiskárně vytisknout funkční palnou zbraň?

Jak je to tedy s tiskem zbraní na současných (rok 2018, planeta Země) 3D tiskárnách. Můžu nebo nemůžu si vytisknout funkční…

Jak je to tedy s tiskem zbraní na současných (rok 2018, planeta Země) 3D tiskárnách. Můžu nebo nemůžu si vytisknout funkční (opakovaně funkční) palnou zbraň? Samozřejmě za předpokladu, že ji následně zaregistruji na příslušném Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál...

GUEST 04.09.2018 15:30:47
2 odpovědi
nejnovější populární

Ne. Na běžných domácích 3D tiskárnách to opravdu nejde. Průmyslové tiskárny, které jsou schopné tisknout kovové součástky, se sice za posledních pár let docela zlevnily, ale stejne se dnes jejich cena pohybuje okolo 120.000$. A to, co vám z takové tiskárny vypadne (pokud seženete potřebná data pro model), stejně nebude zdaleka tak přesné jako součástka, kterou vyrobí šikovný člověk u lepšího soustruhu. Prostě v praxi nesmysl.

CERV 27.12.2018 16:49:16

Z hlediska zákona, aby zbraň mohla být legalizována a registrována, musí projít státní zkušebnou a ověřením.

SKG 30.11.2018 21:49:32
2 odpovědi

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.