Na co je lepší kozlice a na co dvojka?

Jak se z hlediska vlastností střelby liší kozlice (tj. hlavně nad sebou) a dvojka (tj. hlavně vedle sebe)? Je to jedno, nebo jsou…

2
2 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Jak se z hlediska vlastností střelby liší kozlice (tj. hlavně nad sebou) a dvojka (tj. hlavně vedle sebe)? Je to jedno, nebo jsou situace, kdy je lepší jednou ta a jednou ona?
Pravděpodobně bude rozdíl ve zpětném rázu (u dvojky bych kvůli vyosení čekal větší levo-pravý, u kozlice horo-dolní)? Nebo je má intuice špatná?
Nauka o zbraních
BRATRANEC 19.06.2018 10:57:24
1 odpověď
3
3 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
U brokovnic (teď nemám na mysli samonabíjecí a opakovací), se dá rozlišovat podle uspořádání hlavní, délky hlavní, zahrdlení, podle bicího mechanismu (vnější či skryté kohouty) přítomnosti vyhazovačů či vytahovačů, jednospouště či dvou spouští,ráže a celé řady dalších kritérií ...
Např. ve sportovní střelbě dominují poměrně jednoznačně kozlice. Krom výše zmíněného rozdílu ve zpětném rázu se uvádí jako možná nevýhoda dvojky oproti kozlici větší pravděpodobnost kontaktu ruky a hlavní, které při intenzivnější střelbě mohou být poměrně horké.
SKAGERAK 21.06.2018 00:30:31

Díky. A existuje nějaký ohled, v čem je naopak jednoznačně lepší dvojka?

BRATRANEC 21.06.2018 12:14:53
1 komentář

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.