Na co je lepší kozlice a na co dvojka?

Jak se z hlediska vlastností střelby liší kozlice (tj. hlavně nad sebou) a dvojka (tj. hlavně vedle sebe)? Je to jedno, nebo jsou…

Jak se z hlediska vlastností střelby liší kozlice (tj. hlavně nad sebou) a dvojka (tj. hlavně vedle sebe)? Je to jedno, nebo jsou situace, kdy je lepší jednou ta a jednou ona?
Pravděpodobně bude rozdíl ve zpětném rázu (u dvojky bych kvůli vyosení čekal větší levo-pravý, u kozlice horo-dolní)? Nebo je má intuice špatná?

BRATRANEC 29.08.2018 12:38:45
1 odpověď

U brokovnic (teď nemám na mysli samonabíjecí a opakovací), se dá rozlišovat podle uspořádání hlavní, délky hlavní, zahrdlení, podle bicího mechanismu (vnější či skryté kohouty) přítomnosti vyhazovačů či vytahovačů, jednospouště či dvou spouští,ráže a celé řady dalších kritérií ...
Např. ve sportovní střelbě dominují poměrně jednoznačně kozlice. Krom výše zmíněného rozdílu ve zpětném rázu se uvádí jako možná nevýhoda dvojky oproti kozlici větší pravděpodobnost kontaktu ruky a hlavní, které při intenzivnější střelbě mohou být poměrně horké.

SKAGERAK 21.06.2018 00:30:31

Díky. A existuje nějaký ohled, v čem je naopak jednoznačně lepší dvojka?(BRATRANEC - 21.06.2018 12:14:53)

1 komentář
1 odpověď

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.