Nákup a prodej střeliva

Zajímalo by mě, jak je to s nákupem a prodejem střeliva mezi držiteli ZP. Je možné prodávat střelivo za předpokladu, že je…

1
1 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Zajímalo by mě, jak je to s nákupem a prodejem střeliva mezi držiteli ZP. Je možné prodávat střelivo za předpokladu, že je kupující držitelem zbrojního průkazu odpovídající skupiny (například A, anebo E za předpokladu, že legálně vlastní zbraň v ráži odpovídající předmětnému střelivu?)
Zákon 119/2002 Sb.
GUEST 07.06.2018 10:54:35
3 odpovědi
4
4 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
§ 28, Oprávnění držitelů zbrojních průkazů, rika kdo s jakou skupinou smi nabyvat jake strelivo. To omezuje kupujiciho. Na prodavajiciho pada § 29 odst. 3 pism. a: Držitel ... nesmí převést vlastnictví ke zbrani, střelivu ... na osobu, která k jejich držení není oprávněna. Pokud drzitel muze prevest a kupujici nabyt, pak je prodej mozny. Zakladem je tedy kontrola ZP, pro kupujiciho E-only je ale povoleni nabyt VYSLOVNE vazano na PZ (§ 28/4/b), takze prodavajici musi zkontrolovat i to.
DAN 11.06.2018 00:34:04

Pro uplnost - predlozeny PZ NEMUSI byt na jmeno kupujiciho. K jedne zbrani muze mit povoleni k drzeni/noseni vice lidi (napriklad manzele, oba drzitele ZP sk. E mohou mit oba povoleni osobni zbrane obou - coz ma prakticky smysl). PZ je ale ke zbrani jen jeden a je v nem jmeno vlastnika - v takovem pripade se prodavajici musi rozhodnout, zda trochu zariskuje a tvrzeni kupujiciho uveri, nebo zda bude chtit videt i povoleni (ktere ale drzitel zbrane neni povinen nosit u sebe).

DAN 11.06.2018 00:48:43
1 komentář
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Jelikož je umožněn prodej zbraní, tak samozřejmě i střeliva.
Inzerátů je po internetu plno.
KILLINGJOKE 09.06.2018 14:47:38
-2
2 4
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Staci prislusny ZP, lhostejno, zda kupujici ma, nebo nema zbran pro nakupovane strelivo. Pokud prodavate, je Vasi povinnosti zkontrolovat ZP kupujiciho (platnost), nejlepe se domluvit na jeho ofoceni. Tak, jako si fotime ZP a NP pri prodejich zbrani mezi soukromymi osobami. Zaroven je vhodne si podepsat smlouvu resp. protokol o predani se specifikaci druhu a poctu prodaneho streliva, miste, datumu a case predani. Neni to sice nutne, ale takto je prodej zcela pokryty pro pripadne problemy.
LOCKI 09.06.2018 22:21:30

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.