Nákup dlouhé zbraně na zbrojní průkaz skupiny E

Mohu si pořídit dlouhou zbraň (například brokovnici "pumpovací" nebo "dvojku") na zbrojní průkaz skupiny E a nosit ji pro účely…

Mohu si pořídit dlouhou zbraň (například brokovnici "pumpovací" nebo "dvojku") na zbrojní průkaz skupiny E a nosit ji pro účely obrany ?

GULLIVER 28.06.2018 14:13:14
1 odpověď

Ano aktuální právní úprava již delší dobu umožňuje nabývat i dlouhé zbraně (ať už kategorie B či C), nejen pro účely sportu či lovu, ale i pro účely ochrany života zdraví a majetku. Je však vhodné upozornit, že i u dlouhých zbraní zůstává povinnost nosit zbraň skrytě (resp. držitel zp. skupiny E nesmí nosit viditelně). Toto v praxi většinou omezuje užití dlouhé zbraně např. k ochraně obydlí, či jiných veřejně nepřístupných prostor.

SKAGERAK 28.06.2018 14:26:43

DNES NEPLATNÉ !!!!!!!------------UVÁDĚNO JEN PRO ZAJÍMAVOST--------DNES NEPLATNÉ!!!!!!!
Pro zajímavost lze uvést, že v MINULOSTI zákon uváděl, že
Držitel zbrojního průkazu skupiny G(ekvivalent dnešní E) byl oprávněn
nabývat do vlastnictví, držet a nosit zbraně určené k ochraně zdraví, života a majetku a náboje do nich, přičemž
zbraní určenou k ochraně zdraví, života a majetku byla myšlena pistole nebo revolver o celkové délce zbraně menší než 350 mm pro použití náboje s nábojnicí kratší než 35 mm a palné zbraně zkonstruované k vystřelování pryžových nebo obdobných sférických střel s energetickým zatížením průřezu střely nejvíce 25 J/cm2,
-
což vylučovalo např . pumpovací brokovnice, samonabíjecí či opakovací pušky atd.
Dnes však takovéto omezení v zákoně NENÍ(SKAGERAK - 28.06.2018 14:38:25)

1 komentář
1 odpověď

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.