Nakup kulovnice na Slovensku

Dobry den, chtel bych se zeptat, jak mam postupovat pri nakupu dlouhe zbrane katehorie B na Slovensku? Cesky ZP mam. Staci ceske nakupni…

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Dobry den, chtel bych se zeptat, jak mam postupovat pri nakupu dlouhe zbrane katehorie B na Slovensku? Cesky ZP mam.
Staci ceske nakupni povoleni, nebo budu potrebovat nejake mezinarodni, treba anglictine a kdo a kde mi ho vyda? A puvodni majitel na Slovensku jen zbran odhlasi, podobne jako u nas, nebo s nim budu muset na slovenskou policii?
A musim na hranicich neco predkladat nebo bude jen stacit zbran normalne registrovat na policii.
Dekuji a preji hezky Novy rok.
B.Koznar
Nákup a prodej zbraně
223 31.12.2021 16:03:56
1 odpověď
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Zdravím. Předpokládám, že chcete koupit kulovnici na SVK a registrovat ji v ČR: budete potřebovat NP sk. B v ČR a pak jakmile se domluvíte s prodejcem na SVK, tak on požádá o trvalý vývoz ze SVK (tím ji odhlásí na SVK), doloží podepsanou kupní smlouvu s Vámi a pak musíte do 10 pracovních dní vyvést z SVK do ČR a registrovat ji. V tiskopisu se uvádí i místo hraničního průchodu. Na hranicích nemusíte nic ukazovat, ani by jste neměl komu (pokud policajti nemají nějakou akci, tak tam žádný není na přechodě). Všechny dokumenty Vám slouží, kdyby náhodou Vás zastavili policajti a našli u Vás pistoli. Pak v ČR jednoduše registrujete zbraň na základe papíru o trvalém dovozu z SVK a Vašeho NP. Pro jistotu bych Vám doporučil kontaktovat pobočku policie ČR, pod kterou patříte dle trvalého pobytu, aby Vám potvrdili, jestli stačí papír o trvalém vývozu z SVK nebo budu chtít ještě něco jiného.
MATOPP69 01.01.2022 17:15:17

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.