Nová směrnice EU o zbraních

Dobrý den, plánuji si udělat ZP na skupiny (A, C, E). Je rozumné si ho udělat teď, nebo je lepší počkat jak bude do naší…

Dobrý den, plánuji si udělat ZP na skupiny (A, C, E). Je rozumné si ho udělat teď, nebo je lepší počkat jak bude do naší legislativy a zákonů zapracována ona nová směrnice EU o zbraních???Jde mi o to, že já si teď udělám ZP dle aktuálních požadavků a pak vstoupí v platnost nová legislativa a já budu muset vracet ZP, popř. zbraň atd. Děkuji Vám za odpovědi a rady.

MIIPS 23.01.2019 10:34:51
3 odpovědi
nejnovější populární

Současná verze návrhu "nového zákona" k Vaší otázce ohledně ZP výslovně uvádí :

"Na držitele zbrojního průkazu skupiny A, B nebo C podle zákona č. 119/2002 Sb.
se ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona pohlíží jako na držitele zbrojního oprávnění
skupiny B a na držitele zbrojního průkazu skupiny D nebo E podle zákona č. 119/2002 Sb.
se ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona pohlíží jako na držitele zbrojního oprávnění
skupiny C. "

tedy lze říci, že z Vašeho případného "zbrojního průkazu" se stane "zbrojní oprávnění", přičemž skupiny Vašeho zbrojního oprávnění budou vyplývat z Vaších dosavadních skupin zbrojního průkazu, viz výše.

SKAGERAK 23.01.2019 12:39:01

1. Doporučuji na nic nečekat, zbrojní průkaz si udělat, a nakupovat a nakupovat, registrovat. A to myslím vážně.
2. Návrh zákona je přeci skvěle připraven a práva držitelů zbraní zůstávají zachována a nemají se čeho bát. Tohle myslím ze srandy.

KOMINEK 23.01.2019 16:12:55

Současnou verzi návrhu "nového zákona" jsem ještě nestudoval a asi jsem měl. Rozumím li tomu správně, tak z držitele ZB skupin A,C,E se dotyčný po nabití účinnosti "nového zákona"stane držitelem zbrojního oprávnění skupin B, C. A pokud budu pořizovat zbraň.Bude asi lepší vybírat jí preventivně dle požadavků již "nového zákona". Jinak děkuji za předchozí odpověď.

MIIPS 23.01.2019 11:01:12
3 odpovědi

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.