Nový zákon o zbraních

Zdravím, zajímalo by mne zda-li při novém zařazení zbraní do skupin R1-R4 dle nového zákona o zbraních bude možné pořídit…

Zdravím,
zajímalo by mne zda-li při novém zařazení zbraní do skupin R1-R4 dle nového zákona o zbraních bude možné pořídit např. AR15 (vyrobenou jako samonabíjecí) za podobných podmínek jako doposud. (tj nákupní povolení apod.) Zda-li by tedy měla spadat do kat. R3. ? (obdobně jako B doposud)
Aby se pak nestalo, že nákupní povolení nebude nárokové, tj. prostě vám ho zamítnou jako třeba dnes na kat. A.
Protože např. kosa upravená na samonab. by měla být podle všeho R2 že ?

A pokud si zbraň stihnete pořídit teď za stávajících podmínek, mohou vám ji v budoucnu například odebrat ? (příklad samonabíjecí kosa vz. 58)
Jak mám chápat nadlimitní zásobníky, resp. jejich omezení. Co když například takový zásobník již vlastním, klasika 30 nábojů,
budu ho v minulosti moci nadále používat či nikoliv ? (Ač zbraň pořídím třeba v budoucnu) Očekávám podle zákona, že jejich pořízení v budoucnu už nebude snadné.

Zdali-li je možné, že by se posunula hranice pro historické zbraně před rok 1890, jak je tomu doposud.

Mnohokrát děkuji, za jiný pohled na problematiku.

MICHAL21 14.10.2020 12:12:17
Nezobrazuje se answerNullTx odpověď
0 odpověď

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.