Nový zákon o zbraních

Zdravím, zajímalo by mne zda-li při novém zařazení zbraní do skupin R1-R4 dle nového zákona o zbraních bude možné pořídit…

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Zdravím,
zajímalo by mne zda-li při novém zařazení zbraní do skupin R1-R4 dle nového zákona o zbraních bude možné pořídit např. AR15 (vyrobenou jako samonabíjecí) za podobných podmínek jako doposud. (tj nákupní povolení apod.) Zda-li by tedy měla spadat do kat. R3. ? (obdobně jako B doposud)
Aby se pak nestalo, že nákupní povolení nebude nárokové, tj. prostě vám ho zamítnou jako třeba dnes na kat. A.
Protože např. kosa upravená na samonab. by měla být podle všeho R2 že ?

A pokud si zbraň stihnete pořídit teď za stávajících podmínek, mohou vám ji v budoucnu například odebrat ? (příklad samonabíjecí kosa vz. 58)
Jak mám chápat nadlimitní zásobníky, resp. jejich omezení. Co když například takový zásobník již vlastním, klasika 30 nábojů,
budu ho v minulosti moci nadále používat či nikoliv ? (Ač zbraň pořídím třeba v budoucnu) Očekávám podle zákona, že jejich pořízení v budoucnu už nebude snadné.

Zdali-li je možné, že by se posunula hranice pro historické zbraně před rok 1890, jak je tomu doposud.

Mnohokrát děkuji, za jiný pohled na problematiku.
Terminologie
MICHAL21 14.10.2020 12:12:17
1 odpověď
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
V tuto chvíli není rozdělení na kategorie R1 , R2, R3 PO, NO na pořadu dne, novela (účinnost od 30.1.2021) přináší navíc kategorie A-I a C-I ( a tím i některé změny v původních kategoriích)
SKAGERAK 26.01.2021 21:17:40

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.