omezení počtu zbraní na skupinu

Ahoj, jsem začátečník, byl jsem na 1. lekci na střelnici a instruktor mi tvrdil, že bych si měl udělat ke skupině E jak chci já,…

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Ahoj, jsem začátečník, byl jsem na 1. lekci na střelnici a instruktor mi tvrdil, že bych si měl udělat ke skupině E jak chci já, alespoň ještě i A+B, jinak prý (se skupinou E) nemůžu VLASTNIT více než 2 zbraně. Jediné co jsem v legislativě našel je omezení počtu současně nošených zbraní (na 2), nebo povinnost adekvátně zabezpečit zbraně dle počtu. Nic o omezení počtu vlastněných ks v závislosti na skupině. Ptal jsem se opakovaně ale prý to tak je, je to pravda? Případně prosím o odkaz na legislativu kde to je. děkuji.
Zbrojní průkaz
ROBERT2 22.12.2021 20:23:04
4 odpovědi
2
2 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Tak já osobně bych hodně rychle od takového "instruktora" utíkal, když vykládá úplné nesmysly nebo úmyslně lže.
VIPERNET 30.12.2021 23:02:48
2
2 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Ahoj,už je to nějaký ten pátek co jsem dělal zbroják,ale za mě je to nesmysl.Omezení počtu zbraní je závislé na způsobu uložení. V mém případě do 10ks zbraní(certifikovaný trezor).
LANISS81 22.12.2021 22:26:53
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Jak píšou ostatní, je to kravina, žádné omezení počtu na skupinu není. Počet se týká jenom adekvátního zabezpečení.
Spíš si myslím, že se pan instruktor spletl, protože u skupiny E opravdu omezení je a to na to, jaké střelivo si můžeš kupovat. Pokud si uděláš jenom skupinu E, můžeš nabývat střelivo pouze do té zbraně, na kterou máš vystaven průkaz zbraně (tj. pokud máš Glock v ráži 9 mm Luger, nemůžeš si jen tak koupit krabičku .223 Remington do ARka, co ti kamarád půjčí na střelnici) a taky si nemůžeš přebíjet střelivo.

Proto se obecně vždy doporučuje si dělat skupiny B+E.
To, že někdo doporučuje skupinu A je takový přežitek. Pokud neplánuješ být sběratel na plný úvazek, tak jsou to akorát zbytečně vyhozené peníze za skupinu, co ti reálně žádný užitek navíc nepřináší.
TWOMBLYCZ 18.01.2022 10:04:51

diky vsem za odpovedi. Jen jeste k tomu nakupu streliva. O tom jsem vedel, ale neuvedomil si plne dusledky. Rikal jsem si, na co bych potreboval kupovat strelivo do zbrane, kterou nemam. Jak to potom je, kdyz na strelnici maji radu zbrani k zapujceni a prodavaji tam i strelivo a dalsi prislusenstvi, je tam soucasne prodejna. Mam tomu rozumet i tak, ze kdybych si (jako drzitel E) chtel tam zbran treba na hodinu zapujcit a vyzkouset tak by mi to bylo vlastne nanic, protoze bych k ni nedostal strelivo ? Resp bych si mohl zapujcit jen zbrane na stejne strelivo jako je do me zbrane na kterou mam prukaz.....?

ROBERT2 31.03.2022 18:16:03
1 komentář
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Ahoj, není žádné omezení počtu zbraní dle skupiny, ale množství zbraně ve vlastnictví definuje, jak je musíte uskladnit - jsou 3 stupně ochrany, vše je uvedeno v zákoně. Např. jak napsal Laniss81.
MATOPP69 01.01.2022 17:18:35

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.