Poloautomat

Plánuji si v dohledné době koupit Poloautomat ( CZ 858) a tak se ptám.. Při přijetí nové směrnice, jestli se nemusím bát , že mi…

Plánuji si v dohledné době koupit Poloautomat ( CZ 858) a tak se ptám.. Při přijetí nové směrnice, jestli se nemusím bát , že mi jí zabaví ?

MARCUSEK94 25.06.2019 01:30:19
1 odpověď

Máme zbraně samočinné („automaty“) a samonabíjecí („polautomaty“) a pro posouzení, zda se jedná o zbraň samonabíjecí, která vznikla úpravou ze zbraně samočinné, anebo ne, by měl být první záznam do Centrálního registru zbraní. CZ 858 Tactical je z výroby kategorizován jako zbraň současné skupiny „B“, čili se z administrativního hlediska nejedná o zbraň vzniklou z úpravy zbraně samočinné (skupina „A“). Nově by měl být zařazen do skupiny R3, čímž se na věci nic nemění, s tím, že podle nové legislativy jako běžný držitel budete moci používat pouze zásobník, do něhož se vejde max. 10 nábojů a nikoliv ten původní.

Nejdřív to ale bude chtít udělat si zbrojní průkaz ;)

SKG 25.06.2019 10:34:09
1 odpověď

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.