Poloautomat

Plánuji si v dohledné době koupit Poloautomat ( CZ 858) a tak se ptám.. Při přijetí nové směrnice, jestli se nemusím bát , že mi…

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Plánuji si v dohledné době koupit Poloautomat ( CZ 858) a tak se ptám.. Při přijetí nové směrnice, jestli se nemusím bát , že mi jí zabaví ?
Nový zákon o zbraních
MARCUSEK94 25.06.2019 01:30:06
1 odpověď
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Máme zbraně samočinné („automaty“) a samonabíjecí („polautomaty“) a pro posouzení, zda se jedná o zbraň samonabíjecí, která vznikla úpravou ze zbraně samočinné, anebo ne, by měl být první záznam do Centrálního registru zbraní. CZ 858 Tactical je z výroby kategorizován jako zbraň současné skupiny „B“, čili se z administrativního hlediska nejedná o zbraň vzniklou z úpravy zbraně samočinné (skupina „A“). Nově by měl být zařazen do skupiny R3, čímž se na věci nic nemění, s tím, že podle nové legislativy jako běžný držitel budete moci používat pouze zásobník, do něhož se vejde max. 10 nábojů a nikoliv ten původní.

Nejdřív to ale bude chtít udělat si zbrojní průkaz ;)
SKG 25.06.2019 10:34:09

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.