Pozitivní změny od roku 2021 dle zkušeností

Ahojte všichni, tohle není dotaz, ale víc osobní zkušenosti, s kterými se chci s Vámi podělit - mohu být pro Vás přínosné.…

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Ahojte všichni,

tohle není dotaz, ale víc osobní zkušenosti, s kterými se chci s Vámi podělit - mohu být pro Vás přínosné. Chci poprosit ostatní, aby taky přidali svoje zkušenosti, nech všichni máme z toho co nejvíc přínosu.

1, žádost nákupní povolení sk. B přes datovou schránku: nemusíte chodit osobně na policií 2x (jednou při podání žádostí, po druhé když si vyzvedněte nákupní povolení). Ušetříte taktéž poplatek 200kč.
2, Bianco nákupní povol. sk. B: již do žádosti není potřeba vyplňovat jaký typ zbraně chcete si pořídit jako např. pistole, revolver, atd. V žádosti v časti druh zbraně nechte všechny pole prázdné. Pak je již na Vás, co si koupíte, jestli pistoli, revolver, pušku samonabíjecí, atd. Můžete si pak pořídit jakoukoliv zbraň, která spadá do kategorii sk. B.
3, Výjimky A-I. Policie Vám vydá automaticky jakmile máte zbrojní průkaz po podání žádosti, není potřeba nic extra dokladovat, jenom podat samotnou žádost. Po novu můžeme nabývat
a, náboje se zvýšením ranivým účinkem (výhoda pro osobní ochranu, kdy stačí např. mít zbraň na 9mm luger, není potřeba náboje 0.45 ACP nebo jiné, aby jste dosáhli účinek. Zároveň snížíte možnost průstřelu, což je výhoda třeba ve městě, doma, křížní palba, atd.). Použijte žádost o výjimku pro k nabytí/držení/nošení zbraně kategorie A-I. V časti údaje o zbrani zaškrtnete jenom Střelivo, ostatní zůstává prázdní. Účel a důvod žádosti zaškrtnete dle skupin Vašeho ZP. Třeba já mám sk. A,B,E, zaškrtnul jsem sběratelská činnost a ochrana života zdraví...
b, nadlimitní (víc kapacitní) zásobníky. Obdobně jako u střeliva, důvod jsem zaškrtnul sběratelská činnost a ochrana života zdraví nebo majetku.
Novela zákona 119/2002 Sb
MATOPP69 16.09.2021 10:57:02
Na tuto otázku není dosud žádná odpověď. Buďte první, kdo na ni odpoví.

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.