Problematika dovozu z USA

Zdravím, koupil jsem si HK P30L. Když jsem hledal příslušenství v ČR moc jsem si nevybral. Našel jsem obchod v USA přímo pro HK,…

1
1 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Zdravím, koupil jsem si HK P30L. Když jsem hledal příslušenství v ČR moc jsem si nevybral.
Našel jsem obchod v USA přímo pro HK, ale neposílají do ČR.
Přes kamaráda američana bych si chtěl objednat nadlimitní zásobníky (výjimku mám) a kompenzátor.
Otázka je: Mohl by mi to normálně poslat, nebo dovést? Chtěl bych jít legální cestou. Ale zatím mi ani na policii tak na ambasádě moc nepomohli. Diky za rady.
Nákup a prodej zbraně
MB22 11.10.2022 18:30:56
1 odpověď
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Ahoj, mám podobný problém s P30L. Určitě mluvíš o HK Parts. Psal jsem jim a hledal někoho, kdo by byl schopen dovézt kompenzátor ať už Match nebo jejich hliníkovej. Bohužel jsem ve stejném bodě jako Ty. Budu rád, pokud někdo přidá odpověd. Co jsem dohledal, tak to spadá pod ITAR, respektive ačkoli to není hlavní část zbraně, údajně je to technologie, díky které je USA ve výhodě, a proto se nemůže posílat ven. Pak jsem, ale našel regulaci EAR99, kde kompenzátory jsou zase naopak povolené, protože obecná technologie existuje i v ČR. Po známém bych taky chtěl, aby to poslal poštou, i kdyby to vydal za hliníkový doplněk třeba do kuchyně, hobby parts cokoli. Vézt to letadlem tak se obávám, že by bylo horší. Podle nejnovější technologie TSA mají 3D scannery, které hliník označí černě a při jakémkoli podezření mohou otevřít kufr. V lepším případě to zabaví s lístkem, že bylo prohledáno zavazadlo. V horším si cestovatele odchytnou a mohou ho pokutovat. Abych se oklikou vrátil k odeslání poštou (méně kontrolované), tak ČR podle Americké Post Office je stále vedená jako komunistická země - Prohibice je uvalena například na hrací karty, hudbu, fotografie, publikace novin a magazínů, kresby, častá korespondence resp cokoli, co by bylo proti státnímu režimu. A aby se neřeklo tak radioaktivní materiál.
Takže babo raď... Budu také rád za jakoukoli odpověď. Děkuji!
SISU 16.05.2023 11:13:25

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.