Prodej zbraně po smrti majitele

Zdravím, mám dotaz děda me manželky zemřel. Byl to myslivec a zůstali po něm různé zbraně. Zbraně zabavila policie nyní je mají…

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Zdravím, mám dotaz děda me manželky zemřel. Byl to myslivec a zůstali po něm různé zbraně. Zbraně zabavila policie nyní je mají již osmi měsíc na stanici jelikož nikdo z rodiny nemá zbrojní průkaz. Zbraně by snad měli jít prodat někomu se zbrojní průkazem? Jenda se o kulovnicicz opakovací, brokovnici atd. Děkuji za radu
Nákup a prodej zbraně
LUD 01.10.2021 12:21:20

Nejdřív se musí stanovit, kdo ty zbraně zdědil. Ten je potom může prodat. Podrobněji je to uvedeno v § 66 a 64 zákona č. 119/2002.
Rozumnější je samozřejmě zeptat se na policii než na fóru.

PIGGY 02.10.2021 15:46:30
1 komentář
1 odpověď
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Přesně tak. Nový majitel, dědic, nech zajde na policii, kde jsou uskladněné zbraně, udělá fotky a podá inzeráty, kde napíše možnost se podívat na zbraně na služebně policii tam a tam. Pokud se dá zajímavá cena, tak se rychle prodá. Na služebně se můžete zeptat, jaké doklady potřebuji zájemce na získaní každé zbraně (to bude nejlepší, jelikož je to komplikované - jestli stačí OP, nebo potřeba zbrojní průkaz a nákupní povolení sk. B nebo bude stačit oznamovací povinnost.
MATOPP69 06.10.2021 22:35:22

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.