Rána jistoty

Mám během praktické části zkoušky (na zbrojní průkaz) při závadě "slabá rána" provádět (v rámci vybití zbraně) ránu…

Mám během praktické části zkoušky (na zbrojní průkaz) při závadě "slabá rána" provádět (v rámci vybití zbraně) ránu jistoty? Je to správně nebo ne ?

JARMIL 04.11.2018 21:14:08
1 odpověď

Názory na toto jsou občas různé. Aktuálně předpis hovoří, že v takovéto situaci "rána jistoty" chybou není. Z toho by bylo možno vyvodit, že chybou nebude ani její neprovedení - jistou logiku mají obě řešení. (výstřel při ucpané hlavni je nežádoucí ). Rovněž je vhodné zmínit, že u některých zbraní (např. GLOCK) by bez rány jistoty nebylo možno provést rozborku, jejíž provedení je však u tohoto druhu závady požadováno (resp. je požadována kontrola hlavně zda v ní nezůstala střela).

SKAGERAK 04.11.2018 22:38:48
1 odpověď

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.