Samopal vs puška

Jaký, pokud nějaký, je rozdíl mezi samopalem a jinými druhy zbraní?

Jaký, pokud nějaký, je rozdíl mezi samopalem a jinými druhy zbraní?

ADMIN 29.11.2018 17:20:56
1 odpověď

Samopal (anglicky submachine gun - SMG) je ruční samočinná zbraň komorovaná pro pistolové náboje. Jiné druhy samočinnných (případně samonabíjecích) zbraní tato kritéria nesplňují a nejsou tudíž podle dnes užívané terminologie označovány jako samopal. Například samočinná puška SA 58 P Česká Zbrojovka (7,62 × 39 mm) - ZBRANĚ.cz není komorována pro pistolový náboj, tudíž je to puška samočinná. Pojem útočná puška nemá oporu v zákoně ani v normě, i když se někdy používá. "Kalašnikov", ať už to znamená cokoli, není samopal, pokud není komorovaný pro pistolový náboj. Ráže pistolových nábojů viz: Pistolové a revolverové ráže - ZBRANĚ.cz

Pokud je samopal upraven ze samočinné na samonabíjecí verzi, není to již nadále samopal (protože přestane být zbraní samočinnou) a v souladu s platnou legislativou se pak jedná buď o pistoli samonabíjecí, případně pušku samonabíjecí (podle délky).

ADMIN 29.11.2018 17:28:01
1 odpověď

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.