Sekce „Dotazy“ - připomínky

- Divně se vám řadí odpovědi. Zřejmě nejsou sortovány podle timestamp uložení, což je v logice odpovědí docela dost…

- Divně se vám řadí odpovědi. Zřejmě nejsou sortovány podle timestamp uložení, což je v logice odpovědí docela dost matoucí.
- Nebylo by dobré, když už jsou dotazy řazeny do témat, také stránku s dotazy podle témat moci filtrovat?
- Uvítal bych možnost vypsání dotazů ve stručném výpisu bez stránkování, například vypsáním pouze nalinkovaných nadpisů.

Děkuji.

SKG 25.06.2019 10:50:33

Aha, už jsem objevil hodně, hodně zašedlý odkaz „Nejnovější“, který seřadí dle času. Podle mě by toto řazení mělo být výchozí. Nakonec, popularitu odpovědi každý vidí. Ten odkaz by určitě měl být výraznější, takto vzbuzuje dojem, že není aktivní (podoba s atributem disabled)

Odkaz „Témata“ už jsem taky našel, takže tento bod škrtám ;)(SKG - 25.06.2019 10:54:54)

1 komentář
1 odpověď

Je to tak, sami cítíme, že je zde prostor pro zlepšení, ale většina z funkcí je "working as intended". Nechtěli jsme dělat další diskusní fórum, tak jsme tuto sekci modelovali podle klasických QA stránek typu Stack Overflow - má to svoje opodstatnění, ale je to o zvyku.

Viditelnost řazení zlepšíme - teď jsou řazení 3: aktivní (podle poslední aktivity v celém vlákně), nejnovější (podle data zadání otázky) a populární (podle součtu upvotes a downvotes). Aktivní řazení je výchozí, protože nejlépe zohledňuje "kde se co šustlo" - je to nejenom podle času zadání, ale i podle času odpovědí a komentářů k odpovědím.

Bohužel po roce provozu musíme konstatovat, že řazení podle popularity se neosvědčilo - byť je témat už docela dost a je i nezanedbatelné množství registrovaných uživatelů, hodnocení otázek a odpovědí má ještě rezervy; i když jsme na to spoléhali jako na transparentní způsob vyhodnocování kvality / relevance otázek i odpovědí, zatím to tak nefunguje.

Témata jsou odkazem v menu plus se podle nich dá filtrovat (název tématu u otázky = link)

Samostatné zobrazení se zjednodušeným výpis všech témat prozatím neplánujeme, ale není vyloučeno, že na to v rámci zpřehlednění sekce časem dojde.

Každopádně díky za zpětnou vazbu, je to pro nás důležité

ICE 25.06.2019 11:15:06
1 odpověď

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.