Střelivo - pozůstalost

Dobrý den, babičce zbylo doma po dědovi střelivo, jelikož byl myslivec. První otázka: Jednak má několik krabiček nábojů…

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Dobrý den, babičce zbylo doma po dědovi střelivo, jelikož byl myslivec.
První otázka:
Jednak má několik krabiček nábojů 308win, 5,6x52R a náboje do brokovnice 16 - vše značky SB. Může tyto náboje prodat např. na bazoši, i když nevlastní zbrojní průkaz? Navíc je vše tak 20let staré, nevadí to? Případně troufne si někdo odhadnout cenu?
Druhá otázka:
Navíc má 4 plná šuflata různých nábojnic - dědova sbírka. Netroufám si je nijak identifikovat, jsou také minimálně 20let staré a navíc některé místy zoxidované. Má taková sbírka nějakou cenu?
Fotky sbírky i krabiček se střelivem zde: Zásilka | Úschovna.cz

Mockrát díky
Nákup a prodej zbraně
SLAUGHTER4U 09.01.2024 19:10:01
2 odpovědi
1
1 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
§ 65 Úmrtí držitele zbraně nebo střeliva
(1) V případě smrti nebo prohlášení za mrtvého osoby, která držela zbraň kategorie A, A-I, B nebo C nebo střelivo do této zbraně, je ten, kdo žil s takovou osobou v době její smrti nebo prohlášení za mrtvého ve společné domácnosti, povinen tuto skutečnost oznámit kterémukoli útvaru policie; to neplatí, pokud mu tato okolnost nebyla známa. O oznámení podle věty první vydá policie potvrzení.
§ 76
(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že
n) nesplní oznamovací povinnost podle § 65 odst. 1
(3) Za přestupek lze uložit pokutu do
d) 15000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. c), m), n) nebo o) nebo odstavce 2.
PIGGY 11.01.2024 17:39:43
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
laicky řečeno, musíte nahlásit na polícií (vemte sebou náboje, ty zůstanou ve úschově na polícií). Vy pak můžete dát inzerát na prodej s tým, že místo převzetí bude na polícii. Když se domluvíte na ceně, tak polície vyhotoví zápis (po nákupci bude chtít ukázat ZP) a dojde k prodeji. Takže přímo bez ZP nemůžete prodávat náboje. Osobně jsem tak nakoupil náboje z pozůstalosti.
MATOPP69 21.01.2024 18:37:01

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.