tlumič Schulz Larsen Superdome, máte zkušenosti?

Zdravím Vás, chci si koupit tlumič na Win 270, máte někdo zkušenosti s těmito tlumiči?díky. Tlumič Superdome je vyroben z…

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Zdravím Vás, chci si koupit tlumič na Win 270, máte někdo zkušenosti s těmito tlumiči?díky. Tlumič Superdome je vyroben z vysokopevnostního hliníku. Skládá se za zadní komory, předkomory a šesti lamelových modulů s kuželovými přepážkami z nerezové oceli. Celá řada tlumičů Dome (Superdome, Ultradome, Thunderdome) se od ostatních tlumičů liší výrazně větším objemem zadní komory. Tím dochází k podstatnému snížení tlaku prachových plynů, takže plyny unikají z tlumiče daleko pomaleji a tím se zvyšuje míra útlumu.

Zadní komora je vyrobena z jednoho kusu hliníku. Předkomora obklopuje brzdu Duo-Brake, která snižuje opotřebení tlumiče a zpevňuje jeho konstrukci, čímž brání zkroucení či deformaci tlumiče mezi jeho dosedací plochou a dosedací plochou ústí hlavně. Navíc díky této brzdě dochází při výstřelu k ještě pevnějšímu dosednutí tlumiče na ústí hlavně. Jednotlivé komory tlumiče jsou vybaveny vložkami z nerezové oceli, odolnými proti opotřebení. Všechny tlumiče ze série Dome mají velmi těsné lamely, takže prachové plyny musejí projít několika komorami. Díky tomu ještě lépe tlumí hluk výstřelu. Tlumič se standardně dodává se šesti moduly. Pokud je vyžadována vyšší míra utlumení, je možné přikoupit a osadit dalších pět modulů. Povrch tlumiče je černě nitridován, čímž je povrch chráněn proti škrábancům a korozi.MONTÁŽ A ÚDRŽBA
Tlumiče Superdome se dodávají s širokou paletou závitů. Lze je osadit na všechny zbraně s vnějším průměrem hlavně do 20,5 mm. Tlumič lze jednoduše nasadit bez použití nástrojů. Našroubuje se na hlaveň tak, aby pevně dosedl na ústí. Teprve v tom okamžiku je dobře usazen a vycentrován.

Tlumič vyžaduje pouze minimální údržbu. Po použití jej sejměte ze zbraně a nechte jej vyschnout. Tím odstraníte zkondenzovanou vlhkost a případnou dešťovou vodu z vnitřku tlumiče. Po cirka 300 ranách protáhněte tlumič mosazným nebo bronzovým kartáčem pro uvolnění usazenin, a poté z obou stran vysavačem vysajte nečistoty.
Nauka o zbraních
WIN270 08.04.2024 15:12:58
Na tuto otázku není dosud žádná odpověď. Buďte první, kdo na ni odpoví.

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.