Tlumiče hluku výstřelu

Tlumiče hluky výstřelu jsou v současnosti (leden 2019) v souladu se zákonem 119/2002 Sb. ve znění pozdějších předpisů…

Tlumiče hluky výstřelu jsou v současnosti (leden 2019) v souladu se zákonem 119/2002 Sb. ve znění pozdějších předpisů zakázaným doplňkem zbraně (§ 4, odst. c). Bude-li schválen nový ZoZ, bude možné tento doplněk zbraně vlastnit / nosit?

ADMIN 14.01.2019 22:11:08
1 odpověď

Tlumič hluku výstřelu je nově považován za „stanovenou součást zbraně“. Pro jejich nabývání a držení budou platit stejná pravidla jako pro zbraně kategorie R4 – tedy požadavek držení zbrojního průkazu a registrace tlumiče do 10 dní. Zbraň s nasazeným tlumičem hluku výstřelu bude zakázáno nosit na místech veřejnosti volně přístupných (mimo stanovené výjimky - např. lov, reenactment, atd.).

Více zde: Návrh nového zákona o zbraních I: implementace, zásobníky, tlumiče a expanzní střely | zbrojnice.com

TOMASGAWRON 15.01.2019 18:53:02
1 odpověď

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.