Útočící pes

Zdravím, taková otázka z běžného života, co se může přihodit všem.. Cizí útočící pes na psa mého. Jak se zachovat, pokud…

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Zdravím, taková otázka z běžného života, co se může přihodit všem.. Cizí útočící pes na psa mého. Jak se zachovat, pokud mám u sebe kvéra a mnohem větší pes útočí na mého a opravdu ho již třeba kouše do krku. Je zde po vícero otázek.. 1. je to napr. v centru města, co mám dělat? Jsem oprávněn zbraň použít a napriklad vystrelit alespon pro zastraseni utociciho psa treba do kousku trávy, či možná do vzduchu? Pokud útok nekonci, jsem opravnen psa zastrelit? (Muj pes je muj majetek, mohl stát i 40 tisíc). A co okolí, co lidé ve městě? Nevim, jak v tomto pripade reagovat. I kdyby to nebylo ve meste, ale treba v lese.. a co na to majitel utociciho psa? Co kdyz mu ho pred ocima zastrelim?
A tak stejně, co kdyz na mého psa a nebo na mě útočí třeba divoké prase nebo mědvěd? Vím, že s pistolí bych asi zvíře spíše rozdráždil, ale co má člověk dělat? Sahá po něčem, co má u sebe, když už mu nic nezbývá..
Na takový otázky nikdy nikde nemohu najít odpovědi. Můžete mi prosím mé práva přiblížit a odpovědět mi, co mohu v těchto situacích dělat? Děkuji.
Nutná obrana a krajní nouze
HLAVA 15.08.2021 15:55:15
2 odpovědi
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Myslím, že tahle situace nastala v Praze cca 6 měsíců dozadu. Městský policajt mimo službu se svou mámou byl na procházce, když pitbul přeskočil plot a napadnul jejich psa. Policajt použil varovní výstřel do trávy a pitbul utekl. Pán v autě měl kameru, kde to natočil. Bylo to v televizních novinách a i na internetu. Majitel pitbulu měl pak problém, že špatně zabezpečil svého psa, policajt nikoliv. Takže je to oprávněné použití zbraně, protože soudy pak použijí tento příklad pro Vás. Samozřejmě nutno dodat, že pokud dojde k použití zbraně, tak je potřeba zavolat policií a oni to vyšetří. Ale vždy je to lepší než Váš zraněný miláček.
MATOPP69 19.08.2021 17:32:43
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
použití palné zbraně proti útočícímu zvířeti by mohlo spadat do krajní nouze (tedy obecně může být přípustné) ...
střelba ve městě na rušné ulici a pod, bude vždy problematická (a asi lhostejno zda proti útočícímu člověku nebo zvířeti ) situaci trochu zlepšila lednová novela kdy je již možnost nosit střelivo se sníženou odrazivostí, nicméně nebezpečí zranění nezúčastněných osob tím zcela neodpadne...

použití zbraně může mít různé formy, od hrozby přes varovný výstřel až po usmrcení - pokud jsou splněny podmínky krajní nouze (nebo nutné obrany) tak toto jednání není postižitelné(alespoň teorie)...

k účinnosti střelby na divočáka či medvěda se vyjadřovat nebudu, pokud útočí, po právní stránce to bude v pořádku ...
SKAGERAK 18.08.2021 23:34:39

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.