Varovný výstřel

Musím při nutné obraně před zásahem útočníka provést varovný výstřel?

Musím při nutné obraně před zásahem útočníka provést varovný výstřel?

GUEST 22.06.2018 10:00:55
2 odpovědi
nejnovější populární

Ne, jako civilista nemusíte provádět tzv. "varovný výstřel". Ani "zákon o zbraních", ani "trestní zákoník" neukládá takovou povinnost.
Je na zvážení obránce, zda varovný výstřel provede, či ne. Někdy pochopitelně může být varovný výstřel vhodným řešením situace.
Je vhodné zmínit ještě možnost ohrožení nezúčastněných osob (střela někde musí dopadnout, od některých povrchů se může odrazit, či některé překážky může prostřelit a pokračovat dále (zvláště FMJ)).

SKAGERAK 22.06.2018 10:28:00

Povinnost to není, ale soudce se na Vás bude pravděpodobně dívat jinak když ho dáte a když ne (samozřejmě záleží na situaci).

HALUZIAK 26.06.2018 07:58:37
2 odpovědi

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.