zapůjčení zbraně osobě bez zbrojního průkazu

Nedávno se na mě obrátila známá, jako na majitele ZP a zbraně, že nikdy v ruce nedržela zbraň a chtěla by zjistit jak se ovládá,…

Nedávno se na mě obrátila známá, jako na majitele ZP a zbraně, že nikdy v ruce nedržela zbraň a chtěla by zjistit jak se ovládá, plní se zásobník a jak zbraň funguje. Nedávno jsem si zakoupil speciální tréninkový laserový set - do nástavce místo hlavně se napustí stlačený vzduch a míří se pomocí laserového adaptéru na různé malé terčíky, které při dopadu vydávají signál. Do zásobníku se nic nevkládá. Pistole takto upravená provádí opakovací cyklus, díky vzduchu. Nicméně jsi nejsem jist, zda je toto vůbec dle zákona možné. Ano, pokud nás nikdo neuvidí, tak ano, ale přeci jen, jak je to striktně legislativně. Někde jsem se dozvěděl, že se snad MV k tomu nějak vyjadřovalo, ale opravdu nevím a byl bych naprosto vděčný za názor. Velice děkuji Vospěl

JIRIPRAHA 01.02.2020 18:44:43
1 odpověď

Pokud by toto bylo použito " venku" a mimo střelnici, tak je jasné, že to není v souladu se zákonem. Rovněž nepřipadá v úvahu, že by byla zbraň (či některá hlavní část) zapůjčena (např na týden a bez dozoru) osobě která není k jejímu držení oprávněna . Nicméně taková "střelba" pod Vaším dozorem sama o sobě by problém při dodržení ostatních povinností být neměla.

zákon výslovně připouští svěření zbraně v rámci výcviku a výuky ve střelbě.

SKAGERAK 03.02.2020 12:46:32
1 odpověď

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.