Zbraň kategorie C na zbrojní průkaz skupiny B

Mohu si koupit zbraň kategorie C na zbrojní průkaz skupiny B, nebo musím udělat i C ?

Mohu si koupit zbraň kategorie C na zbrojní průkaz skupiny B, nebo musím udělat i C ?

GUEST 22.06.2018 10:00:36
1 odpověď

Ano. Držitel zbrojního průkazu skupiny B si může legálně pořídit i zbraň kategorie C.
-
Relativně častou chybou/omylem - poněkud překvapivě i u osob které již jsou držiteli zbrojního průkazu je směšování kategorií zbraní (A,B,C,D) a skupin zbrojních průkazů(A,B,C,D,E) (existují i zbrojní licence rovněž označeny písmeny, tyto ponechme stranou), a vyvozování neexistujících souvislostí.
-
Například je naprosto běžné, že ke sportovním účelům (zp skupiny B) se používají jak zbraně kategorie. C (např. opakovací malorážka, broková kozlice) tak i zbraně kategorie B ( např. samonabíjecí pistole, samonabíjecí pušky, opakovací brokovnice atd) .
-
K loveckým účelům (zp skupiny C) se používají často zbraně kategorie C (např. brokové dvojky, opakovací kulovnice, atd.) ale i zbraně kategorie B ( např. samonabíjecí pušky (pro lov musí mít nižší kapacitu zásobníku), opakovací brokovnice )
-
A konečně k ochraně života, zdraví nebo majetku (zp skupiny E) je dnes možno nabývat i zbraně kategorie B i C
-
Ke sběratelským účelům (zp. skupiny A) je vedle zbraní kategorie B a C možno na základě výjimky nabýt i zbraň kategorie A - zakázanou
-

SKAGERAK 22.06.2018 14:47:02
1 odpověď

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.