Zbrojní list, střelnice a nákupko

Jaká bude podoba, platnost a rozsah použití zbrojního listu? Bude také analog průkazu zbraně? Dotaz směřuje k možnosti získat…

0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Jaká bude podoba, platnost a rozsah použití zbrojního listu? Bude také analog průkazu zbraně?
Dotaz směřuje k možnosti získat Zbrojní list a zalaminovat si ho- tj. mít cosi jako dnešní ZP.

Dále mne překvapuje, že provozovatel střelnice nebude mít možnost na místě zjistit, zda jsou střelci oprávnění k manipulaci se zbraněmi a zda jsou jejich zbraně registrované. Bez kartiček to nebude možné. Podle mne to může mít vliv na provoz a bezpečnost. Snižuje to taky právní jistotu.

"Nákupko" bude mít stejnou podobu jako dnes?
Nový zákon o zbraních
PAVELG 16.01.2019 09:20:20
1 odpověď
0
0 0
Pro hodnocení otázek a odpovědí se přihlašte ke svému účtu.
Zbrojní list je definován v § 156 návrhu zákona. Má se jednat o orazítkovaný výpis z CRZ. Spolu s dalším dokladem (OP, pas, ...) bude prokazovat oprávnění ze zákona o zbraních. Patrně to tedy bude jedna nebo více stránek A4. Nic vám nebude bránit nosit to s sebou jako náhradu ZP a PZ. Nic by také nemělo bránit provozovatelům střelnice, stanovit si jako podmínku vstupu na střelnici předložení zbrojního listu.

"Nákupko" již nebude mít podobu papírově vyhotoveného rozhodnutí, bude to pouze zápis v CRZ (viz § 158).
IWARP 16.01.2019 11:06:01

Bránit mi nic asi nebude, ale tahat dva listy A4 je hodně nepraktické. Kdyby se to vlezlo na kartičku, tak bych si to zalaminoval sám. Tohle je podle mě špatně. Snižuje to právní jistotu zúčastněných a komplikuje procesy.

Pokud bude nákupko viditelné jen přes CRZ, jak ověřím, že je zájemce o moji zbraň oprávněn? Bude si muset napřed zajít na czechpoint, aby to dostal do fyzického dokumentu?

PAVELG 16.01.2019 11:11:47

Zájemce vám např. pošle svůj elektronicky podepsaný zbrojní list (na který si pro tento případ nechá vypsat jen pro vás relevantní informace) mailem a při předání už ověříte jen totožnost. Pokud budete trvat na papíru, bude muset pro zbrojní list někam zajít (stejně jako dnes musí na policii zajít pro to nákupko).

IWARP 16.01.2019 11:31:45
2 komentáře

Opovědět za otázku

Tato funkcionalita vyžaduje přihlášení k vašemu účtu na ZBRANĚ.

Přihlašte ke svému účtu v systému ZBRANE.cz. Pokud účet ještě nemáte, můžete se zdarma zaregistrovat. Pro obnovení hesla klikněte sem.