Zdravim. Muzu dostat ZP po uplynuti podminecneho trestu za nedovolene ozbrojovani?

Dostal jsem podminku za nedovolene ozbrojovani a uz mam pul roku po zkusebni dobe, muzu si zazadat o ZP a jestli ano tak jak dlouho po…

Dostal jsem podminku za nedovolene ozbrojovani a uz mam pul roku po zkusebni dobe, muzu si zazadat o ZP a jestli ano tak jak dlouho po osvedceni? Taky jsem mel maly action kdyz mne v nejake poblouzneni napad takovy vypikovany element, nejdrive mne tri krat vystrikal slzakem, pak sel na mne nozem na coz jsem vyndal plynovou pistol a 3-4 krat jsem ho strelil nez se zastavil. Dve minuti na to mne brala zasahova jednotka a nasledne jsem ve spravnem rizeni dostal pokutu 10 000 za vytrznictvi a podle magistratu jsem se prilis branil. Bude tahle blbost mit vliv na moji zadost o ZP? Dekuji

DRAGO78 14.10.2018 16:12:19
1 odpověď

Předpokládám, že jste byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce kratší než dva roky. V takovém případě nebudete splňovat předpoklad bezúhonnosti po dobu 5 let od právní moci rozsudku.

Magistrát může řešit jen přestupky, a přestupek výtržnictví neexistuje. Pokud jste nicméně přesvědčen o naplnění podmínek nutné obrany, tak si najměte advokáta a braňte se soudní cestou. V případě vítězství můžete uplatnit náklady, které Vám tím vznikly.

Mgr. Tomáš Gawron, advokát, LL.M.

TOMASGAWRON 18.10.2018 15:49:41
1 odpověď

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.