Jakou zbraň mohu vlastnit na "sportovní zbroják"?

Jakou zbraň mohu vlastnit a používat na "sportovní zbroják"? Jenom malorážku, nebo i malorážkové pistole, nebo i něco jiného?

Jakou zbraň mohu vlastnit a používat na "sportovní zbroják"? Jenom malorážku, nebo i malorážkové pistole, nebo i něco jiného?

PORTHOS 22.06.2018 16:44:46
2 odpovědi
nejnovější populární

Držitel zbrojního průkazu skupiny B
(skupina B - ke sportovním účelům)
je oprávněn (slovy zákona - zákon uvádí i pro skupinu C)
-
a) podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zakázaný doplněk zbraně, na který mu byla udělena výjimka, sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C; tuto zbraň může nosit pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu, a
b) nabývat do vlastnictví, držet, popřípadě nosit střelivo nebo jednotlivé části nábojů do zbraní kategorie B nebo C; střelivo a jednotlivé části nábojů nesmí nosit viditelně.
-
Zákon nestanoví které konkrétní druhy zbraní smí, či nesmí držitel zbrojního průkazu skupiny B držet. Vzhledem k tomu, že se ke sportu užívá široké spektrum zbraní (např. samonabíjecí pistole, revolvery, samonabíjecí pušky, opakovací pušky, brokovnice opakovací, samonabíjecí, malorážky krátké i dlouhé atd.) tak prakticky držitel zbrojního průkazu při nákupu zbraně takto omezen není.
-
Je však omezen v užívání zbraně, např. na rozdíl od zbrojního průkazu skupiny E, nesmí zbraň nosit (mimo střelnici, dále viz.pojem nošení) za účelem ochrany zdraví života majetku )

SKAGERAK 22.06.2018 17:11:14

www.zbrane.cz/dotazy/zbran-kategorie-c-na-zbrojni-…
víceméně cokoliv (samonabíjecí kalašnikov, odstřelovací opakovací pušku, pistoli, revolver...) kromě toho co podléhá výjimce (automatická puška, protiletadlové kanóny...)

KILLINGJOKE 22.06.2018 17:04:28
2 odpovědi

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.