Jaký je rozdíl mezi automatickou a poloautomatickou zbraní

Chtěl bych vědět. Jaký je rozdíl mezi automatickou a poloautomatickou zbraní. Přededem děkuji.

Chtěl bych vědět. Jaký je rozdíl mezi automatickou a poloautomatickou zbraní. Přededem děkuji.

SMRKY 22.03.2019 13:49:05
1 odpověď

Česká terminologie, norma ČSN 39 5002-1 a zákon 119/2002 Sb. neužívá pojem poloautomatická zbraň, ale zbraň samonabíjecí. Samočinné a samonabíjecí zbraně jsou v naší úpravě "podmnožinou" zbraní automatických.

Odpověď je tedy: "Poloautomatická, pokud je tím myšlena zbraň samonabíjecí (semi-auto) je automatická palná zbraň, u níž se opětovné nabití děje v důsledku předchozího výstřelu a u které konstrukce neumožňuje více výstřelů na jedno stisknutí spouště. Automatická zbraň, pokud je tím míněna zbraň samočinná (full-auto), je potom automatická palná zbraň, u níž se opětovné nabití děje v důsledku předchozího výstřelu a u které konstrukce umožňuje více výstřelů na jedno stisknutí spouště."

Více viz: Automatická vs samočinná zbraň - ZBRANĚ.cz

ICE 22.03.2019 13:55:35
1 odpověď

Pro zodpovězení otázky, hlasování o otázce i odpovědích a pro komentování příspěvků musíte být přihlášen do systému. Přihlašte se ke svému účtu na ZBRANĚ.cz anebo se zdarma zaregistrujte.

Otázku můžete buďto kladně nebo záporně ohodnotit, stejně tak můžete hodnotit i odpovědi. Čím lepší je poměr ve prospěch kladných hlasů, tím výše se otázka / odpověd dostane na stupnici popularity. Jednotlivé otázky i odpovědi můžete rovněž komentovat.